ghorme

خورش قرمه سبزی

خورش قرمه سبزی یا قورمه سبزی قطعا از برترین، خوشمزه ترین و اصیل‌ترین خورش‌های ایرانیست که معمولا کنار پلو سرو می‌شود. قرمه سبزی باتوجه به سبزی‌های معطری که دارد برای بسیاری از افراد حتی غیر ایرانی‌ها بسیار جذاب است. قرمه سبزی آنچنان به محبوبیت رسیده است که اولین شنبه آذر ماه روز جهانی قرمه سبزی نام گرفته‌است. این خورش با ترکیبات غذایی مفیدی که دارد غذای سالمی هم محسوب می‌شود. مانند بسیاری از غذاهای ایرانی عطر لیمو‌عمانی جایگاه خاصی در این خورش دارد. بسیار مهم است که قرمه سبزی جا بیفتد و روغن بیاندازد. برای تهیه قورمه سبزی مجلسی همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش قرمه سبزی

پیاز نگینی ریز2 عدد
لوبیا قرمز یا چیتی150 میلی لیتر
پرک لیمو عمانی3 قاشق غذاخوری
گوشت گوسفند یا گوساله300 گرم
لیمو عمانی2 تا 3 عدد
ادویه گوشت، زردچوبه، فلفل سیاهبه میزان لازم
سبزی قورمه1 کیلو

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

برای شروع پیاز را با مقداری روغن تفت دهید تا آب آن کمی تبخیر شود. سپس گوشت را به پیاز اضافه کنید. بعد از این که گوشت و پیاز ۵ تا ۶ دقیقه باهم تفت خوردند، ادویه‌‌ی گوشت، زردچوبه و فلفل سیاه را اضافه کنید و باز تفت دهید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

بعد از تفت خوردن گوشت و ادویه، به اندازه‌ای که تا روی گوشت‌ها را بگیرد، آب جوش به قابلمه اضافه کنید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید گوشت بپزد.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

در این حین لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی را که از شب گذشته در آب ولرم خیس خورده است در قابلمه‌ای دیگر بپزید. به دلیل این که زمان پخت لوبیا و گوشت متفاوت است، بهتر است این دو را جداگانه بپزید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

سبزی قورمه را روی حرارت ملایم سرخ کنید، تا جایی که کاملا تغییر رنگ دهد. بهتر است روغن را کم کم اضافه کنید تا کاملا به خورد سبزی‌ها برود.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

لیمو عمانی‌ها را با استفاده از چنگال سوراخ کنید و در یک کاسه آب جوش بیندازید تا برای ۳۰ دقیقه خیس بخورند و تلخی آن‌ها از بین برود.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

بعد از نیم‌پز شدن گوشت، سبزی سرخ شده و لیمو عمانی را به آن اضافه کنید و با احتیاط، کمی آب جوش در قابلمه بریزید. در خورش را بگذارید و یک ساعت دیگر به آن زمان پخت دهید تا کاملا بپزد و جا بیفتد.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

بعد از این که گوشت و سبزی کاملا پخت، لوبیای پخته شده، پرک لیمو عمانی و نمک را به قابلمه اضافه کنید. اجازه دهید خورش برای ۳۰ دقیقه‌ی دیگر بپزد تا بهتر جا بیفتد و پرک لیمو عمانی ترشی خود را به خورش بدهد.

نوش جان

مرحله هشتم از طرز تهیه خورش قرمه سبزی

فوت آشپزباشی

  • نسبت سبزی در این خورش را بطور دقیق رعایت کنید و آن‌ها را با حرارت ملایم سرخ کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید