کباب رژیمی در فر

کباب گوشت به هر روشی که طبخ شود، طرفداران بسیاری دارد، پخت کباب به صورت رژیمی و بدون روغن هم می تواند یکی از انواع پرطرفدار این غذای خوشمزه باشد، یکی دیگر از مزیت‌های پخت کباب در فر این است که نیازی به صرف وقت زیاد پای اجاق ندارد و در زمان استراحت یا کار شما، کباب رژیمی در فر در حال آماده شدن است، شما می‌توانید یک سس از ترکیب رب گوجه فرنگی سرخ شده به همرا پوره گوجه فرنگی تهیه و کباب‌ها را برای ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید تا طعمی دلچسب‌تری بگیرند.کباب رژیمی را هم به صورت خوراک با نان سبوسدار و هم با برنج می‌توانید سرو کنید، تا انتهای این آموزش همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب رژیمی در فر

پیاز۱ عدد متوسط
فلفل دلمه ای قرمزنصف یک عدد
جعفری۱۰ شاخه
سیر۴ حبه
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری سرخالی
روغن زیتون۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
گوشت چرخ شده۲۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
پاپریکا دودی۱ قاشق غذاخوری
کاری گوشتنصف قاشق چای خوری
سماق۱ قاشق غذاخوری
زردچوبهنصف قاشق چای خوری

مرحله اول:

برای پخت کباب رژیمی در فر در ابتدا باید سبزیجات را با هم ترکیب کنید به این ترتیب که پیاز را پوست گرفته و به ۲ یا ۴ قسمت تقسیم کنید و داخل میکسر قرار دهید، دقت کنید که می ‌توانید به جای میکسر پیاز را رنده کرده و آب آن را بگیرید.

مرحله دوم:

فلفل دلمه‌ای قرمز که بهتر است سه پایه باشد، چرا که فلفل های سه پایه مناسب ظبخ هستند را هم داخل کاسه میکسر بریزید.

مرحله سوم:

جعفری را شسته و اجازه دهید روی دستمال تمیز یا آبکش آب اضافی آن گرفته شود، حالا جعفری را در میکسر قرار دهید، سیرهای پوست گرفته، رب گوجه فرنگی و روغن زیتون را هم اضافه کنید و چند پالس بزنید تا سبزیجات کمی خرد شوند، دقت کنید که اگر میکسر در دسترس شما نیست، می‌توانید همه این سبزیجات را ساطوری کنید .

مرحله چهارم:

گوشت چرخ شده را اضافه و باز هم میکس کنید، می‌توانید به جای میکسر گوشت چرخ شده را با دست ورز دهید تا مایه کباب منسجم شود .

مرحله پنجم:

نمک، پاپریکا دودی، فلفل سیاه، سماق و کاری گوشت را اضافه و مخلوط کنید.

مرحله ششم:

حالا مایه کباب را به کاسه‌ای مناسب منتقل کنید و برای حداقل ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید، در این مرحله فر را روشن کنید تا با دمای ۲۰۰ درجه کاملا داغ شد.

مرحله هفتم:

بعد از یک ساعت که از گرم شدن فر گذشت، یک و نیم پیمانه آب در کف سینی فر بریزید، توری مخصوص را روی سینی فر قرار داده و از مایه گوشت به اندازه یک گردو برداشته و فرم دهید و روی توری بچینید و سینی فر را به آرامی در فر قرار دهید که با دمای ۱۹۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد بپزد و گریل شود، در صورت نیاز برای ۵ دقیقه گریل را روشن کنید تا روی کباب‌ها طلایی شود .

مرحله هشتم:

شما می‌توانید مقداری رب‌گوجه‌فرنگی را در روغن تفت داده و پوره گوجه‌فرنگی را به آن اضافه و نمک و فلفل بزنید و بعر از به جوش آمدن آن کباب‌÷ا را در آن قرار دهید تا برای ۱۵ دقیقه بپزد و سس به خورد آن‌ها برود .

فوت آشپزباشی

  • فر را از ۱ ساعت قبل روشن کنید تا کاملا گرم شود و سپس کباب‌÷ا را با دمای بالا گریل کنید تا خشک نشود.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید