zaatar bread

نان زعتر

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی ادویهموارد دیگرنان

زعتر نام یکی از ادویه‌های معروف کشورهای عربی است. زعتر ترکیبی از گیاهان معطر مانند آویشن، سماق، پونه، ریحان و مرزه با کنجد می‌باشد. این ادویه عطر ویژه‌ای دارد و از قدیم در خاورمیانه بسیار محبوب بوده است. ادویه زعتر در لبنان جایگاه خاصی دارد و در بسیاری از غذاها استفاده می‌شود. نان زعتر ترکیب ادویه زعتر و روغن زیتون با خمیر نان می‌باشد. این نان با عطر و طعم خاص خود درکنار پنیر، میان‌وعده‌ای بسیار جذاب می‌باشد. با دستور تهیه نان زعتر می‌توانید این نان خوشمزه و خاص را در منزل تهیه کنید. همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای آماده سازی نان زعتر

زعتر3 قاشق غذاخوری
نمک1 قاشق چایخوری
روغن زیتوننصف پیمانه
آرد نان فانتزیدو و نیم پیمانه
شکر1 قاشق چایخوری
آب ولرمیک و نیم پیمانه
پنیر خامه ای150 گرم
مایه خمیر فورییک و نیم قاشق چایخوری

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهيه نان زعتر

مایه‌ خمیر را با نصف پیمانه آب ولرم و شکر مخلوط کنید و درب ظرف را بگذارید. در صورتی که مایه‌ی خمیر شما سالم و تازه باشد، بعد از ۱۰ دقیقه باید مانند تصویر کف کند.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهيه نان زعتر

باقی‌مانده‌ آب ولرم را با مایه‌ خمیر آماده شده، آرد و نمک در یک ظرف با هم مخلوط کنید. دقت کنید که میزان آرد با توجه به میزان جذب رطوبت آن متفاوت است؛ پس آرد را با احتیاط و تا جایی که خمیر شکل بگیرد اضافه کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهيه نان زعتر

وقتی خمیرتان به حالتی رسید که شکل گرفته اما هنوز به دست می‌چسبد، یک سوم از روغن زیتون را کم کم به آن اضافه کنید و ۱۰ دقیقه ورز دهید. در صورتی که خمیر هنوز چسبندگی زیادی داشت، کمی آرد روی آن بپاشید و با ورز دادن و کوبیدن خمیر روی میز کار، چسبندگی آن را از بین ببرید و آن را کش‌دار کنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهيه نان زعتر

خمیر آماده شده را مانند تصویر، در یک کاسه‌ی چرب شده قرار دهید و روی آن را با سلفون بپوشانید و در جای گرم قرار دهید تا حدود ۱ تا ۲ ساعت استراحت کند.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهيه نان زعتر

زعتر را با مابقی روغن زیتون مخلوط کنید.

مرحله ششم

 

مرحله ششم از طرز تهيه نان زعتر

بعد از ۲ ساعت، خمیر شما پف می‌کند و حجم آن ۲ برابر می‌شود. آن را از ظرف خارج کنید و ۳ دقیقه‌ی دیگر ورز دهید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهيه نان زعتر

حالا خمیر را به ۸ چانه تقسیم کنید. کف سینی فر را کمی چرب کنید و کاغذ روغنی را روی آن قرار دهید. حالا هر چانه خمیر را روی کاغذ روغنی چرب شده، به قطر ۱ سانتی‌متر پهن کنید. روی هر چانه، مقداری پنیر خامه‌ای بمالید و سپس مخلوط روغن زیتون و زعتر را روی آن بریزید.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهيه نان زعتر

نان‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه در طبقه‌ی وسط فر، با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید و گزینه‌ی حرارت از پایین، به همراه فن را انتخاب کنید. شما می‌توانید به دلخواه، پنیر خامه‌ای را از این دستور حذف کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهيه نان زعتر

فوت آشپزباشی

  • خمیرنان را در فضای بسته و دمای محیطی نسبتا بالا استراحت دهید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید