نان تابه ای

  • زمان آماده سازی 120 دقیقه
  • مناسب برای 6 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی نانصبحانه

پختن نان در خانه کار بسیار لذت بخشی است که حتی اگر فر در خانه ندارید هم میتوانید تجربه اش کنید .تنها با یک ماهیتابه و آرد ، روغن و مایه خمیر می توانید یک نان خوشمزه در خانه تهیه کنید .برای دستور پخت نان تابه ای با ما همراه باشید .

مواد لازم برای پخت نان تابه‌ای خانگی

روغن مایع3 قاشق غذاخوری
نمک1 قاشق چای‌خوری
آرد نانوایی2 تا 2/5 پیمانه
آب ولرم1 پیمانه
پورد مایع خمیر1/5 قاشق مرباخوری
شکر1 قاشق مرباخوری

مرحله اول :

مرحله اول نان تابه ای


برای شروع مایه خمیر را همراه شکر در یک پیمانه آب ولرم بریزید و کاملا حل کنید. بهتر است از یک کاسه‌ی بزرگ برای این کار استفاده کنید.

مرحله دوم :

مرحله دوم نان تابه ای


مقداری از آرد را به ترکیب اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که مایه مانند تصویر غلظتی شبیه مایه‌ی کیک پیدا کند. حالا ظرف را با یک دستمال تمیز بپوشانید و برای ۱۰ دقیقه آن را در جای نسبتا گرم قرار دهید تا مایه خمیر فعال شود و حباب‌های اولیه در آن به وجود بیاید.
اگر مایه خمیر بعد از ۱۰ دقیقه فعال نشد و حبابی در خمیر به چشم نخورد، احتمال دارد مایه خمیر کهنه یا خراب باشد.

مرحله سوم :

مرحله سوم نان تابه ای


زمانی که مایه خمیر فعال شد، آرد را به آرامی به آن اضافه کنید تا خمیر شکل بگیرد. نیمی از روغن را هم در کنار آرد به خمیر اضافه کنید. برای جلوگیری از سفت شدن خمیر نان، آرد را به آرامی و کم‌کم اضافه کنید، چون آرد زیاد باعث سفت شدن نان می‌شود.

مرحله چهارم :

مرحله چهارم نان تابه ای


مهم‌ترین نکته در پخت نان این است که به اندازه‌ی مناسب آرد به خمیر اضافه کنید، تا جایی که مانند تصویر با فشار دادن، خمیر به دست نچسبد. دقت کنید که اگر وقتی دستتان را روی خمیر نگه می‌دارید بعد از چند لحظه خمیر به دست می‌چسبد نیازی به اضافه کردن آرد بیشتر نیست؛ این چسبندگی با ورز دادن از بین می‌رود.

مرحله پنجم :

مرحله پنجم نان تابه ای


سطح میز یا تخته کار را آرد بپاشید و خمیر را برای ۱۰ دقیقه روی آن ورز دهید. مابقی روغن را در این مرحله کم‌کم به خمیر اضافه کنید.

مرحله ششم :

مرحله ششم نان تابه ای


بعد از ورز دادن، کف و دیواره‌های یک کاسه‌ی بزرگ را چرب کنید و خمیر را در آن بگذارید. روی خمیر را با سلفون و سپس یک پارچه بپوشانید و آن را در جای نسبتا گرم قرار دهید. اجازه دهید خمیر شما بین ۱ تا ۱٫۵ ساعت استراحت کند. بعد از این که خمیر خوب پف کرد روی آن را بردارید و با دست پف آن را بگیرید.

مرحله هفتم :

مرحله هفتم نان تابه ای


سطح میز یا تخته کار را آردپاشی و خمیر را روی آن به ۶ چانه‌ی مساوی تقسیم کنید. روی چانه‌ها را دوباره با سلفون و پارچه بپوشانید و اجازه دهید برای ۱۵ دقیقه‌ی دیگر استراحت کنند.
سلفون‌ها را دور نریزید، بعد از ۱۵ دقیقه چانه‌های خمیر را بردارید و با وردنه روی سطح آردپاشی شده به ضخامت ۲ الی ۳ سانتی‌متر باز کنید. سپس با همان سلفون‌ها دوباره روی آن‌ها را بپوشانید و اجازه دهید برای ۱۵ دقیقه‌ی دیگر هم استراحت کنند.

مرحله هشتم :

مرحله 1 هشتم نان تابه ای


تابه‌ی نچسب خود را روی حرارت متوسط رو به زیاد داغ کنید. خمیری که باز کردید را داخل تابه قرار دهید و اجازه دهید بپزد. وقتی روی نان شروع به حباب زدن کرد، آن را برگردانید. چند بار دیگر این کار را تکرار کنید تا دو طرف نان به طور یکدست طلائی شود.
وقتی نان‌ها پختند آن‌ها را از تابه خارج کنید و در یک پارچه‌ی تمیز بپیچید تا خشک نشوند.

نوش جان

مرحله 2 هشتم نان تابه ای

فوت آشپزباشی

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید