simit

نان سیمیت

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی نانصبحانه

نان سیمیت، همان نان‌های بافته شده حلقه‌ای که این روزها بسیار پرطرفدار شده است. این نان‌های ترکیه‌ای معمولا با روکشی از کنجد تهیه می‌شود. نان سیمیت از قرن 16 میلادی در غذاهای امپراتوری عثمانی سابق جای داشته است. نان سیمیت در صبحانه به همراه پنیر، کره و مربا و در عصرانه همراه با چای میل می‌شود. نان سیمیت بدلیل سادگی و ظاهر زیبای خود در سراسر دنیا محبوبیت فراوانی دارد. شما می‌توانید به راحتی این نان جذاب را در منزل خود تهیه کنید. با دستور پخت نان سیمیت همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه نان سیمیت

کنجد1 پیمانه
شیره انگور3 قاشق غذاخوری
آب1 پیمانه
آرد2 قاشق غذاخوری
مایه خمیر فوری1 قاشق غذاخوری
روغن مایع 1/4 پیمانه
شیر گرم1 پیمانه
نمک1 قاشق چای‌خوری
شکر2 قاشق غذاخوری
آرد نان2/5 پیمانه

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه نان سیمیت

برای شروع شیر گرم را با روغن مایع، شکر و مایه خمیر فوری مخلوط کنید. سپس در ظرف را بگذارید و ۱۰ دقیقه به آن زمان دهید تا مایه خمیر عمل بیاید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه نان سیمیت

عمل آمدن مایه خمیر را می‌توانید از گرم شدن نسبی آن متوجه شوید. بعد از این که مایه خمیر شما به عمل آمد، آرد و نمک را کم کم به آن اضافه و مخلوط کنید تا جایی که خمیر به دست نچسبد. سپس خمیر را برای ۱۰ دقیقه ورز دهید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه نان سیمیت

بعد از ورز دادن خمیر، کف و دیواره‌های یک کاسه‌ی بزرگ را با استفاده از کمی روغن چرب کنید و خمیر را در آن قرار دهید. یک پارچه روی خمیر بکشید یا در ظرف را ببندید و اجازه دهید به مدت یک ساعت در جای گرم استراحت کند و مانند تصویر حجیم شود.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه نان سیمیت

داخل تابه ۲ قاشق آرد سفید را تفت دهید تا کمی تغییر رنگ دهد و بوی خامی آن گرفته شود. سپس شعله را خاموش و شیره‌ی انگور و آب را به آن اضافه کنید. مخلوط را کمی هم بزنید و اجازه دهید خنک شود.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه نان سیمیت

بعد از یک ساعت خمیر را از کاسه در بیاورید و کمی ورز دهید تا از پف آن کم شود. بعد آن را به ۶ چانه‌ی مساوی تقسیم کنید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه نان سیمیت

مانند تصویر هر چانه خمیر را روی تخته یا میز کار خود با دست به شکل لوله‌ای باریک درآورید و سپس آن را خم کنید و در هم بپیچید. دو سر خمیر را به هم بچسبانید تا شکل یک حلقه را بسازید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه نان سیمیت

حلقه‌ی خمیر را درون مخلوط شیره فرو ببرید تا کاملا به آن آغشته شود.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه نان سیمیت

کنجدها را در یک بشقاب پهن بریزید. بعد از خارج کردن خمیر از شیره، آن را در ظرف کنجد بغلتانید تا کاملا با کنجد پوشیده شود. کف سینی فر را با یک لایه کاغذ روغنی بپوشانید و سیمیت را روی آن قرار دهید. در صورتی که فر شما گازی است دمای آن را روی ۱۸۰ درجه و در صورتی که فر برقی دارید، دمای آن را روی ۱۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به آن زمان دهید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه نان سیمیت

فوت آشپزباشی

  • برای استحکام گلوتن بافت خمیر، خمیر را به اندازه کافی ورز دهید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید