shenisel

شنیسل مرغ

شنیسل مرغ یکی از جذاب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهایی است که با مرغ تهیه می‌شود. شنیسل مرغ در بین همه مردم بویژه کودکان بسیار محبوب است. طعم فوق‌العاده در کنار پوشش کریسپی از دلایل اصلی این محبوبیت هستند. این غذا در سراسر دنیا به شکل‌های مختلف با انواع گوشت‌ها تهیه می‌شود. شما نیز می‌توانید نوع خانگی و سالم آن را در منزل تهیه کنید. در این غذا، تکه‌های گوشت بی‌استخوان را با وسیله‌ای به نام بیفتک‌کوب یا گوشت‌کوب می‌کوبند تا لطیف شود و سریع‌تر پخته شود. این تکه گوشت با یک لایه مخصوص پوشانده می‌شود تا بافت ترد وپفکی داشته باشد. شنیسل مرغ یک گزینه جذاب برای شام است. برای دستور پخت شنیسل همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای آماده سازی شنیسل مرغ

سبنه مرغ بدون استخوان2 عدد
آرد سفید1 پیمانه
پورد پانگو150 گرم
تخم مرغ2 عدد
سس خردل3 قاشق غذاخوری
پاپریکا، ادویه کاری، فلفل سیاه، اورگانوبه میزان لازم، اویه لازانیا (دلبخواه)
پنیر پارمزان4 قاشق غذاخوری

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه شنیسل مرغ

برای شروع مانند تصویر سینه‌های مرغ بدون استخوان را برش زده و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس هر تکه را بین دو لایه کیسه فریزر قرار دهید و با بیفتک ‌کوب یا گوشت ‌کوب روی آن بکوبید بافت گوشت گسسته ونازک شود.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه شنیسل مرغ

همه تکه‌های کوبیده شده را با سس خردل، نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه شنیسل مرغ

تخم مرغ‌ها را در یک کاسه‌ مناسب بشکنید و یک قاشق غذاخوری سس خردل، ۱ قاشق غذاخوری پودر پاپریکا دودی و نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه و مخلوط کنید تا تخم‌مرغ‌ها از لختگی در بیاید و یکدست شود.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه شنیسل مرغ

در کاسه‌ی دیگری آرد سفید را با یک قاشق مربا‌خوری پودر پاپریکا دودی، ادویه‌ی کاری، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید و کنار بگذارید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه شنیسل مرغ

در ظرفی دیگر پودر سوخاری یا پودر پانکو را با پنیر پارمزان، اورگانو، پودر پاپریکا دودی، فلفل سیاه و نمک ترکیب کنید و کنار بگذارید

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه شنیسل مرغ

هر تکه از سینه مرغ مزه‌دار شده را ابتدا در آرد سفید، سپس در تخم مرغ و در نهایت در پودر سوخاری پانکو فرو ببرید و دقت کنید که پودر پانکو به همه‌جای سینه مرغ بچسبد. همه‌تکه ها که آماده شد، یک تابه مناسب را روی حرارت متوسط گذاشته و مقداری روغن در آن بریزید و دو طرف سینه‌هارا با حرارت متوسط رو به کم، سرخ کنید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه شنیسل مرغ

مرغ را پشت و رو کنید و طرف دوم آن را هم با همان حرارت سرخ کنید.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه شنیسل مرغ

می‌توانید شنیسل مرغ را با سالاد کلم و سس باربیکیو یا سوییت چیلی سرو کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه شنیسل مرغ

فوت آشپزباشی

  • ادویه‌ها، پاپریکای دودی و اورگانو نقش ویژه‌ای در طعم شنیسل دارند. پودر پانکو بافت کریسپی جذاب‌تری نسبت به پودر سوخاری ایجاد می‌کند.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

1 دیدگاه برای “شنیسل مرغ”

ناشناسsays:

سلام وقتتون بخیر به نظرمن شمابی نظیرید عالی خیلی همه چیز رونکته به نکته توضیح میدید من چندروزبرای غذادرست کردن آشپزی شمارودنبال یاکمک میگیرم دوستون دارم وامیدوارم که بیشتر برنامه آشپزی بگذارید ممنون وسپاس گزارم

دیدگاه‌تان را بنویسید