morgh-torsh

خورش مرغ ترش

خورش مرغ ترش جزو اصیل ترین و پرطرفدارترین خورش‌های شمالی است که در رشت و مازندران دستورهای پخت متفاوتی دارد.در نوع گیلانی آن معمولا از گردو استفاده نمی‌شود یا برخی مواقع در تهیه مرغ ترش مازندرانی از رب آلوچه هم در کنار رب انار استفاده می‌کنند. مواد اصلی خورش مرغ ترش، مرغ، رب انار محلی مرغوب و سبزی مخصوص مرغ ترش است که انتخاب صحیح آن‌ها در طعم نهایی مرغ ترش تاثیر زیادی دارد. با وجود گردو و مرغ این خورش جزو خورش‌های مجلسی ایرانی به حساب می‌رود و در بسیاری از مهمانی‌ها و مجالس سرو می‌شود. برای تهیه یک خورش مرغ ترش اصیل و بینظیر همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش مرغ ترش

مرغ1 عدد کوچک
گردو (آسیاب شده)4 قاشق غذاخوری
رب انار3 قاشق غذاخوری
سبزی مرغ ترش250 گرم
پیاز 1 عدد درشت
سیر1 حبه بزرگ
زردچوبه، نمک، فلفل سیاهبه میزان لازم

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه خورش مرغ ترش

برای شروع سبزی مخصوص مرغ ترش را در روغن سرخ می‌کنیم و کنار می‌گذاریم. سبزی‌مرغ ترش مخلوطی از سبزی‌های محلی شمال است که می‌توانید به صورت آماده از سبزی فروشی‌ها یا سوپرمارکت‌ها تهیه کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

برای طبخ مرغ ابتدا آب را درون یک قابلمه جوش بیاورید و سپس مرغ‌ها را به همراه ۲ عدد هل درون آب در حال جوش بیندازید و پس از ۳ الی ۴ دقیقه از آب خارج کنید. با این کار بوی زهم مرغ گرفته می‌شود. بعد از خارج کردن مرغ‌ها از آب اجازه دهید که آب آن‌ها کمی گرفته شود، سپس در روغن آن‌ها را سرخ کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

برای تهیه پیاز داغ پیازها را رنده کنید و سپس در کمی روغن تفت دهید تا به اصطلاح سبک شوند.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

بعد از این که رنگ پیازها کمی تغییر کرد به آن‌ها زردچوبه، نمک، فلفل سیاه و سیر له شده را اضافه کنید و دوباره کمی تفت دهید تا ادویه‌ها حرارت داده شوند و پیازها زرد طلایی شوند.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

در این مرحله گردو آسیاب شده را به همراه سبزی سرخ شده به پیازها اضافه کنید و همه مواد را با حرارت ملایم کمی تفت دهید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

سپس رب انار را به آن‌ها اضافه کنید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

پس از اضافه کردن رب انار، ۲ لیوان آب جوش به آن‌ها اضافه کنید. درب ظرف را ببندید، حرارت شعله را کم کنید و به آن یک ساعت زمان دهید تا سبزی و گردو خوب بپزند و روغن بیندازند.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

بعد از این که سبزی و گردو پخت مرغ‌های سرخ شده را به آن اضافه کنید. حالا درب ظرف را دوباره ببندید و حرارت شعله در کمترین حالت قرار دهید و اجازه دهید خورش مرغ ترش شما خوب جا بیفتد و آب آن کشیده شود.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه خورش مرغ ترش

فوت آشپزباشی

  • برای تهیه مرغ ترش اصیل، حتما از رب انار ترش جنگلی استفاده کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید