بادمجان شکم پر

بادمجان شکم پر

اگر شما هم علاقه‌مند به غذاهایی هستید که با بادمجان درست می‌شوند، مطمئنا عاشق بادمجان شکم پر هم هستید! بامجان شکم پر، یکی از غذاهای اصیل و محلی آذربایجان ایران است ولی به دلیل خوشمزگی و ساده بودن طبخ آن، به یکی از غذاهای معروف ما ایرانی‌ها تبدیل شده! حتی کشورهای دیگه جهان هم این غذا را درست می‌کنند و بادمجان شکم پر را با نام “کارنیاریک” می‌شناسند. البته شهرهای دیگر ایران هم این غذا را به روش‌های مختلفی برای پخت آن را دارند. برای مثال، برخی افراد بادمجان شکم پر را با گوشت یا بدون گوشت می‌پزند. برخی نیز آن را با قارچ و پنیر پیتزا پر می‌کنند که مزه غذا را کاملا تغییر می‌دهد. اما اینکه کدام دستور پخت خوشمزه‌تر است، کاملا به ذائقه شخصی شما مربوط می‌شود. ما در این دستور پخت، بادمجان شکم پر را برای 4 نفر در نظر گرفتیم که با گوشت چرخ کرده و بدون پنیر پیتزا تهیه می‌شود. در ادامه، با طرز تهیه بادمجان شکم پر از فودی مریم همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه بادمجان شکم پر

بادمجان4 عدد
گوجه فرنگی4 عدد
رب گوجه فرنگی3 قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده300 گرم
پیاز نگینی ریز1 عدد
رب انار1 قاشق غذاخوری
سیر له شده2 حبه
زردچوبهبه مقدار لازم
ادویه کاریبه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم
فلفل سیاهبه مقدار لازم

نکته: می‌توانید برای خوش طعم شدن بادمجان شکم پر، کمی جعفری تازه و خرد شده هم به گوشت (در مرحله سوم) اضافه کنید.

مرحله اول

بادمجان پوست کنده شده

برای شروع بادمجان‌ها را پوست بگیرید اما کلاهک أن‌ها را جدا نکنید. می‌توانید پوست بادمجان‌ها را مانند تصویر کامل نگیرید. در طول هر بادمجان یک شکاف سطحی ایجاد کنید. بادمجان‌ها را داخل یک آبکش بریزید و یک بشقاب زیر آن‌ها قرار دهید. روی بادمجان‌ها به میزان زیادی نمک بریزید و یک ساعت زمان دهید تا نمک تلخی بادمجان‌ها را بگیرد.

مرحله دوم

پیازها را به صورت نگینی خرد کنید و با کمی روغن در تابه تفت دهید تا به رنگ طلائی دربیایند. سپس سیرها را له و به پیازها اضافه کنید. چند دقیقه بعد وقتی عطر سیر بلند شد، گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.

مرحله سوم

وقتی رنگ گوشت تغییر کرد، ادویه‌ها و نمک را به آن اضافه کنید و کمی دیگر تفت دهید. یک قاشق از رب گوجه فرنگی را دراین مرحله به گوشت اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید تا رب به گوشت رنگ دهد.

مرحله چهارم

بادمجان‌ها را بعد از یک ساعت بشویید تا نمک اضافی از روی آن‌ها شسته شود. سپس آن‌ها را خشک و در یک تابه با کمی روغن سرخ کنید. بادمجان‌ها را بچرخانید تا همه طرف آن‌ها طلایی شود.

مرحله پنجم

بعد از سرخ کردن، بادمجان‌ها را از تابه خارج کنید و روغن اضافی باقی مانده را دور بریزید. سپس رب انار و مابقی رب گوجه فرنگی را در تابه کمی تفت دهید.

مرحله ششم

بعد از تفت دادن رب‌ها، ۲ الی ۳ لیوان آب به تابه اضافه و نمک آن را تنظیم کنید. حرارت را زیاد کنید و اجازه دهید جوش بیاید.

مرحله هفتم

بعد از به جوش آمدن سس غذا، به آرامی شکم بادمجان‌های سرخ شده را باز کنید و آن‌ها را مانند تصویر در تابه بچینید.

مرحله هشتم

مایه‌ی گوشت چرخ کرده که از قبل آماده کرده بودید را داخل شکم بادمجان‌ها بریزید. گوجه فرنگی‌ها را هم در کنار بادمجان‌ها قرار دهید. در تابه را بگذارید و اجازه دهید این خورش برای ۴۵ دقیقه با حرارت پایین بپزد و خوب جا بیفتد.

فوت آشپزباشی

  • می‌توانید با استفاده از قارچ و پنیر پیتزا، طعم جدیدی از بادمجان شکم پر را تجریه کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید