chicken-kebab

کباب تابه‌ ای مرغ

کباب تابه‌ ای از غذاهای سنتی و محبوب بین ایرانی‌هاست که هم با پلو و هم بصورت خوراک سرو می‌شود. کباب تابه ایِ مرغ بسیار شبیه به نوع تهیه شده با گوشت قرمز می‌‌باشد، اما چربی وکلسترول کمتری نسبت به آن دارد. کباب تابه‌ ای مرغ با گوشت سینه یا ترکیبی از گوشت سینه و رانِ مرغ تهیه می‌شود و درکنار سبزیجات موجود در این غذا، ارزش غذایی بالایی دارد. اگر شرایط تهیه کباب ندارید و یا نمی‌‌توانید گوشت قرمز مصرف کنید؛ بخصوص در سنین بالا و برای افرادی که مشکلاتی مثل فشار خون یا ناراحتی‌های قلبی دارند این کباب ساده و سریع گزینه بسیار مناسبی می‌‌باشد. کباب تابه‌‌ای را میتوان سرخ یا گریل کرد، همچنین دود و سوختگی ناشی از حرارت زغال را نیز ندارد؛ از این جهت گزینه بسیار مناسبی برای آپارتمان‌‌نشین‌هاست. با آموزش این غذای خوشمزه همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب مرغ تابه‌ای

پیاز۱ عدد
سیر۳ حبه
مرغ میکس یا چرخ شده۲ عدد ران و ۲ عدد سینه
فلفل دلمه‌ای۱ عدد
زعفرانبه میزان لازم
آبلیمو ترش۱ قاشق غذاخوری
کره آب شده۴۰ گرم
آرد سوخاری۳ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه مرغ، پاپریکابه میزان لازم
صیفی‌جات و گوجه فرنگیبه دلخواه برای دورچین
سماق۱ قاشق غذاخوری

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

برای شروع پیاز در خرد کن پوره کنید، البته می‌توانید از رنده هم استفاده کنید، در هر صورت آب پیاز را گرفته و دوباره به ظرف خرد کن برگردانید، سیرها را خرد یا رنده و به آن اضافه کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

فلفل دلمه‌ای سبز یا رنگی سه‌پایه را اضافه و همراه سیر و پیاز میکس کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

وقتی رنگ مواد تغییر کرد تمام ادویه‌ها شامل نمک‌، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه‌ی کاری مرغ، پاپریکا دودی و سماق را همراه کره ذوب شده، زعفران و آب لیمو ترش به مخلوط اضافه کنید تا به شکل یک پوره دربیایند.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

۲ عدد ران و ۲ عدد سینه مرغ بدون استخوان را چرخ یا با خرد کن میکس کنید، حالا مرغ چرخ شده، آرد سوخاری و پوره‌ی پیاز و سبزیجات را در یک ظرف بزرگ بریزید و تمام مواد را خوب با هم ورز دهید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

مواد را آنقدر ورز دهید که ظاهر آن شبیه به تصویر شود. در یک ظرف دربسته در یخچال به مدت حداقل ۱ ساعت استراحت دهید تا طعم‌ها با هم ترکیب شوند.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

بعد از این که مایه کباب استراحت کرد آن را از یخچال خارج کنید. کف تابه‌ی گریل یا تابه معمولی را با استفاده از فرچه، کمی چرب کنید و مایه‌ کباب را با یک سانتی‌متر فاصله از اطراف تابه(تابه گریل بدون دیواره) و به ضخامت ۱ سانتی‌متر کف تابه پهن کنید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

با استفاده از کاردک، کباب را کف تابه تقسیم‌بندی و روی آن شیار ایجاد کنید تا مغز پخت شود.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

تابه را روی شعله با حرارت متوسط قرار دهید، زمانی که کباب‌ها کمی جمع شدند با کفگیر آن‌ها را از هم جدا کرده و زمانی که آب کباب‌ها جمع شد و یک طرف آن سرخ شد، آن‌ها را یک بار پشت‌ورو کنید تا دو طرف آن‌ها طلایی شود. نیازی به گذاشتن درب تابه نیست؛ ضخامت کباب به اندازه‌ای است که با یک بار پشت‌ورو کردن کاملا پخته می‌شود.

در آخر با استفاده از همان فرچه کمی کره و زعفران دم‌کرده روی کباب بمالید و کباب را به همراه  گوجه فرنگی سرخ شده و سبزیجات گریل شده سرو کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه کباب مرغ تابه‌ای

فوت آشپزباشی

  • برای جلوگیری از خشک شدن کباب، از گوشت ران نیز استفاده کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید