keyk tavalod sade

کیک تولد اسفنجی

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی کیکدسر

کیک تولد یکی از مهم‌ترین بخش یک تولد خاطره‌انگیز است. در سالیان اخیر کیک تولد به بخش اصلی جشن ها‌ی تولد تبدیل شده است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند کیک تولد عزیزان خود را در منزل تهیه کنند. درست کردن کیک تولد در منزل کار چندان سختی نیست و شما می‌توانید در منزل خود کیک خوشمزه و بسیار تازه تهیه کنید. کیک تولد با درست کردن کیک اسفنجی وقرار دادن میوه، گردو و شکلات لابلای آن و در انتها خامه کشی و چند شمع روی آن تهیه می‌شود. مهمترین بخش تهیه کیک تولد، کیک اسفنجی است که آموزش آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. از حالا به بعد کیک‌های تولد را در خانه تهیه کنید. همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای آماده سازی کیک تولد اسفنجی

شكرسه چهارم پيمانه
آرد نول(شيريني پزي)يك و نيم پيمانه
شير هم‌دماي محيطيك سوم پيمانه
روغن مايعيك سوم پيمانه
تخم مرغ هم دماي محيط4 عدد
بكينگ پودر1 قاشق چاي‌ خوري
وانيلنصف قاشق چاي‌ خوري

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

قبل از شروع حتما تخم مرغ‌ها را ۲ تا ۳ ساعت از یخچال بیرون بگذارید تا هم‌دمای محیط شوند. سپس آن‌ها را همراه شکر و وانیل با همزن برقی آنقدر بزنید که کرمی، پفکی، سفت و کشدار شوند.

نکته: این مرحله مهم‌ترین قسمت در تهیه کیک اسفنجی است.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

بعد از اینکه تخم مرغ، شکر و وانیل را خوب هم زدید، شیر و روغن مایع را اضافه کنید و تنها در حد مخلوط شدن با همزن هم بزنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

فر را با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. آرد و بکینگ پودر را در ظرفی جداگانه مخلوط و سپس روی مایه‌ی کیک الک کنید. در این مرحله باید از همزن دستی استفاده کنید. خیلی آرام و به صورت دورانی مایه‌ی کیک را هم بزنید تا جایی که آرد کاملا به خورد آن برود.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

یک قالب کیک با قطر ۲۰ و ارتفاع ۱۵ سانتی‌متر بردارید و فقط کف آن را چرب کنید و کاغذ روغنی قرار دهید. دقت کنید که دیواره‌ها به هیچ وجه نباید چرب شود.

مایه‌ی کیک اسفنجی را به آرامی در قالب بریزید. حتما ۳ سانتی‌متر از سر قالب را برای پف کردن کیک خالی بگذارید.

قالب را به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتی‌گراد در فری که از قبل گرم کرده بودید قرار دهید. به هیچ عنوان قبل از پخت کامل نباید در فر را باز کنید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

بعد از اینکه کیک پخت آن را از فر خارج کنید و نیم ساعت اجازه بدهید تا خنک شود. بعد دیواره‌های کیک را با چاقو از قالب جدا کنید و آن را روی توری برگردانید تا به مدت ۳ ساعت دیگر کاملا خنک شود.

خامه‌ی قنادی ۱ کیلوگرمی را از ۲ ساعت قبل از فریزر خارج کنید تا شل شود. سپس با همزن برقی آن را هم بزنید تا فرم بگیرد، طوری که رد پره‌های همزن روی خامه بماند.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

کیک را از به سه برش دایره‌ای تقسیم کنید. کمی خامه کف ظرف یا تخته‌ی مورد نظر بمالید و یک لایه از کیک را روی آن قرار دهید تا مانند چسب عمل کند و کیک را سر جای خود نگه دارد.

با استفاده از قلمو روی همه‌ی قسمت‌های کیک را شیر بمالید و یک لایه خامه به آن اضافه کنید. حالا فیلینگ مورد نظر خودتان را روی خامه بریزید؛ ما از موز، انبه، شکلات و گردو استفاده کردیم. یک لایه خامه‌ی دیگر رو فیلینگ بکشید و سپس لایه‌ی بعدی کیک را قرار دهید. این مراحل را تا پایان ادامه دهید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

در نهایت مابقی خامه را با کاردک روی کیک بکشید و آن را در یخچال قرار دهید. برای کار با خامه بهتر است محیط کار شما سرد باشد تا خامه آب نشود. در نهایت روی کیک را با تاپینگ مورد علاقه خود تزئین کنید.

نوش جان

مرحله هشتم از طرز تهيه کیک تولد اسفنجی

فوت آشپزباشی

  • هنگام تهیه کیک اسفنجی دیواره قالب را چرب نکنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید