apple-cake

کیک سیب و دارچین

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی کیکدسر

کیک سیب و دارچین از دسرهای ساده ودر عین حال خوشمزه فصل پاییزاست . طرز تهیه کیک سیب و دارچین بسیار ساده است و در کمتر از یک ساعت حاضر می‌شود. مطمئناً میل کردن این کیک همراه با یک فنجان چای در یک روز سرد بسیار لذتبخش خواهد بود . کیک سیب و دارچین بعنوان دسر، عصرانه و حتی بعنوان خوراکی مغذی برای مدرسه فرزندان بسیار گزینه مناسبی است . قطعا هنگام پخت کیک سیب و دارچین عطر بینظیر و متفاوت آن را در خانه حس خواهید کرد . برای دستور تهیه این کیک، همراه فودی مریم باشید .

مواد لازم برای تهیه کیک سیب و دارچین

آرد۲ پیمانه
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
سیب۴ عدد
تخم مرغ۴ عدد
کره۵۰ گرم
روغن مایعنصف پیمانه
وانیلنصف قاشق چایخوری
شکر قهوه‌اینصف پیمانه(میتوان نصف پیمانه شکر سفید را جایگزین شکر قهوه‌ای کرد)
شکر سفیدنصف پیمانه
ماست شیریننصف پیمانه
دارچین۱ قاشق غذاخوری

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

در ابتدا برای پخت کیک سیب و دارچین،  فر را با دمای ۱۸۰درجه روشن کرده تا کاملا داغ شود، شکر قهوه‌ای، شکر سفید، روغن و کره‌ای را که در دمای محیط نرم شده است، ۲ الی ۳ دقیقه با همزن برقی هم می‌زنیم تا کمی سبک و کرمی شود. در صورتی که به شکر قهوه‌ای دسترسی ندارید، می‌توانید تنها از شکر سفید استفاده کنید؛ در این صورت به ۱ پیمانه شکر سفید احتیاج خواهید داشت.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

بعد از سبک شدن ترکیب شکر و کره و روغن، ماست شیرین همزده هم‌دمای محیط را به مواد اضافه کنید و دوباره در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

تخم مرغ‌های هم دمای محیط را به همراه وانیل یکی یکی به مواد اضافه کنید و پس از اضافه کردن هر کدام مخلوط را ۱ دقیقه هم بزنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

آرد، بکینگ پودر و نیمی از دارچین را در ظرفی دیگر با هم مخلوط و الک کنید و در ۳ مرحله روی مواد الک کنید. در این بین مواد را با استفاده از همزن دستی هم بزنید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

پس از اضافه کردن تمام آرد، مایه کیک را تا جایی که کاملا با هم مخلوط شوند با استفاده از همزن دستی به صورت دورانی هم بزنید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

دو سیب پوست گرفته را به صورت نگینی ریز خرد و به مایه‌‌ی کیک اضافه کنید. پس از اضافه کردن سیب‌ها نیاز به هم زدن زیاد مایه نیست و فقط کافی است سیب‌ها کمی با دیگر مواد مخلوط شوند. سپس مایه کیک را در قالب با قطر ۲۳ تا ۲۸ که کف آن کاغذ روغنی قرار داده اید بریزید و با پشت قاشق روی مایه را صاف کنید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

۲ عدد سیب باقی مانده را به صورت ورقه‌های نازک برش بزنید. ۲ قاشق کره‌ی ذوب شده و مابقی دارچین را در یک ظرف مخلوط کنید و سیب‌های برش زده را داخل آن‌ها بغلطانید. سپس آن‌ها را به شکل دلخواه خود روی مایه‌ی کیک بچینید.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه کیک سیب و دارچین

کیک را در فر داغ قرار دهید، دقت کنید که بافت این کیک فشرده است پس دمای فر ۱۶۰ تا ۱۸۰ باشد و به مدت ۴۵ دقیقه اجازه پخت بدهید.

نوش جان

فوت آشپزباشی

  • تخم مرغ و ماست هم دمای محیط باشند و از ماست پرچرب استفاده کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود .

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید