ghalye

قلیه ماهی جنوبی

قلیه ماهی یکی از غذاهای معروف متعلق به جنوب ایران است. ترکیب سبزیجات مخصوص، تمر‌هندی و ماهی یا تُن ماهی این خورش خوشمزه را بسیار پرطرفدار کرده است. ماهی شیر، هامور، سنگسر یا هر ماهی گوشتی منسجم مناسب این خورش می‌باشد. دقت کنید تمر‌هندی ملس تهیه کنید و همچنین نسبت سبزیجات شما دقیق باشد تا از این خورش خوشمزه لذت ببرید. شما می‌توانید قلیه ماهی را با تُن‌ ماهی تهیه کنید تا زحمت طبخ و جداکردن تیغ ماهی بر‌عهده شما نباشد. با دستور پخت قلیه ماهی همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه قلیه ماهی جنوبی

گشنیز۳۵۰ گرم
شنبلیله۵۰ گرم (قابل حذف)
کنسرو ماهی تن۲ عدد
تمر هندی۱۵۰ گرم
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
سیر۱ بوته
پیاز درشت۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، زردچوبهبه میزان لازم

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه قلیه ماهی

اصلی ترین سبزی قلیه ماهی گشنیز است که به دلخواه می‌توانید مقدار خیلی کم شنبلیله هم به آن اضافه کنید، دقت کنید که میتوانید شنبلیله را حذف کنید و در صورت استفاده، مقدار زیاد آن باعث تلخی خورش می‌شود. سبزی قلیه را شسته و ریز خرد کنید. سپس با استفاده از روغن با حرارت ملایم داخل تابه تفت دهید تا زمانی که آب آن تبخیر شود و رنگ آن تیره شود.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه قلیه ماهی

سبزی‌های سرخ شده را از تابه خارج کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه قلیه ماهی

پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کنید و روی حرارت قرار دهید و با مقداری روغن تفت دهید تا سرخ و طلایی شود. سپس سیر له یا رنده شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه قلیه ماهی

عطر سیر که بلند شد، رب گوجه فرنگی را به همراه نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و زردچوبه اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ رب باز شده و ادویه‌ها سرخ شوند.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه قلیه ماهی

تمرهندی را در ۲ پیمانه آب جوش بخیسانید و بعد از ۱۰ دقیقه تمرهندی را حل کنید و بعد از صافی رد کنید تا هسته‌ها و پوست آن جدا شود.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه قلیه ماهی

آب تمر‌هندی را به مخلوط سیر، پیاز و ادویه اضافه کنید و مخلوط کنید. در این محله می توانید در تمرهندی ۱ ق غ آرد سفید یا آرد برنج حل کنید و به خورش اضافه کنید تا خورش شما لعاب بیشتری داشته باشد

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه قلیه ماهی

بعد از این که تمر‌هندی با مواد دیگر مخلوط شد، سبزی سرخ شده را به آن اضافه کنید. تا رسیدن به غلظت مناسب، آب جوش به خورش ، در این مرحله باید نمک خورش را هم اضافه کنید.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه قلیه ماهی

بعد از این که سبزی‌ها یک ساعت با حرارت ملایم پخت و جا افتاد و خورش به روغن افتاد، کنسروهای ماهی تن را که از قبل جوشانده‌اید، باز و به خورش اضافه کنید. ۱۵ دقیقه بعد از اضافه کردن تن ماهی، خورش آماده است.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه قلیه ماهی

فوت آشپزباشی

  • میزان شنبلیله نباید زیاد باشد؛ چراکه لعاب خورش را کم می‌کند و طعم تلخی به آن می‌دهد.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

4 دیدگاه برای “قلیه ماهی جنوبی”

النازsays:

یک مقدار تمر هندیش زیاد نیست ؟ خیلی ترش میشه

هر بسته تمر ۳۰۰ گرم هست که برای ۴۰۰ گرم سبزی ما نصف بسته می ریزیم و اوکیه

ناشناسsays:

قلیه ماهی رو فقط با ماهی های جنوب میشه درست کرد؟

نه با ماهی های دیگه هم میشه فقط گوشتش نباید خیلی لطیف باشه که توی خورش وا بره ولی در کل هم با تن ماهی میشه و هم با ماهی قزل آلا یا ماهیای شمال

دیدگاه‌تان را بنویسید