beef-straganof

بیف استراگانف

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی غذای اصلیپیش غذا

بیف استراگانف اصالتاً یک غذای روسی است. این خوراک در اواسط قرن 19 میلادی از مخلوط گوشت گوساله و خامه تهیه شد. دستور امروزی بیف استراگانف تفاوت قابل توجهی با دستورهای اولیه آن دارد که به ذائقه و سلیقه امروزی نزدیک تر است. بیف استراگانف امروزه یکی از محبوب ترین غذاها در دنیاست که درنقاط مختلف دنیا، با روشهای متفاوتی طبخ می‌‌شود. عمده این تفاوت‌ها در نوع مزه دار کردن، برش دادن گوشت ویا اضافه کردن سبزیجات می‌‌باشد. یدون شک تجربه طعم متفاوت بیف استراگانف مانند اکثر مردم دنیا برای شما نیز بسیار لذتبخش خواهد بود. بیف استراگانف می‌‌تواند یک پیش غذای بسیار مناسب در مجالس و مهمانی‌های شما باشد . برای دستور پخت این خوراک خوشمزه همراه فودی مریم باشید .

مواد لازم برای تهیه بیف استراگانف

خامه200 گرم
قارچ500 گرم
گوشت فیله یا راسته گوساله500 گرم
پیاز1 عدد
کره30 گرم
نمک و فلفلبه میزان لازم
سیب زمینی1 عدد
آرد2 قاشق غذاخوری

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه بیف استراگانف

برای شروع پخت یک بیف استراگانف خوشمزه، گوشت گوساله که بهتر است از فیله یا راسته آن استفاده شود را به صورت نوارهای باریک خرد کنید در یک تابه با حرارت بالا و کمی کره و روغن تفت دهید تا سرخ شود دقت کنید . دقت کنید که حرارت پایین نباشد چون آب میانبافتی آن خارج شده و خشک می‌شود.

مرحله دوم

پس از سرخ شدن گوشت‌ها، آن‌ها را از تابه خارج کنید و پیازهایی را که به صورت خلال خرد کرده‌اید درهمان تابه تفت دهید تا جایی که سبُک شود.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه بیف استراگانف

آرد سفید را به پیازها اضافه کنید و به همراه پیاز به مدت ۳ تا ۵ دقیقه تفت دهید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه بیف استراگانف

زمانی که آرد کمی تفت خورد، گوشت‌های سرخ شده را به تابه اضافه کنید و روی آن‌ها آب جوش یا آب گوشت به حدی که روی گوشت‌ها را بگیرد، بریزید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه بیف استراگانف

اجازه دهید با درب بسته و حرارت ملایم گوشت کاملا بپزد، مدت زمان پخت  به این که از کدام قسمت گوساله استفاده کرده اید و با چه ضخامتی برش زدید بستگی دارد اما اگراز فیله و راسته گوساله استفاده کرده باشید و نازک برش زده باشید، در هنگام سرخ شدن نیمی از طبخ گوشت انجام شده و نهایتا ۱ ساعت پخت در این مرحله کافی است، در غیر اینصورت مدت زمان پخت گوشت بیشتر خواهد شد.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه بیف استراگانف

سیب‌زمینی ها را به صورت خلال‌های بسیار باریک برش بزنید و یا رنده کنید و بشویید. سپس آن‌ها را با دستمال خشک کنید و غوطه ور در روغن داغ با کمی نمک سرخ کنید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه بیف استراگانف

زمای که گوشت کاملا پخت، قارچ‌های حلقه‌ شده را به همراه فلفل سیاه به آن اضافه کنید. دقت کنید که در این مرحله آب میانبافتی قارچ باعث رقیق شدن آب گوشت خواهد شد. اما در صورت نیاز می‌وانید کمی آب جوش برای تنظیم غلظت بیف‌استراگانف استفاده کنید.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه بیف استراگانف

در آخر پخت، خامه‌ی هم دمای محیط و نمک را به گوشت و قارچ اضافه کنید و هم بزنید. برای سرو بیف استراگانف را در ظرف سرو بکشید و سیب‌زمینی‌های خلال شده را روی آن بریزید. می‌توانید بیف استراگانف را با برنج یا اسپاگتی سرو کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه بیف استراگانف

فوت آشپزباشی

  • برای سفت نشدن و سریع‌تر حاضر شدن غذا از گوشت راسته یا فیله گوساله استفاده کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید