ناگت مرغ

  • زمان آماده سازی
  • مناسب برای
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی پیش غذافینگر فود

ناگت مرغ یکی ازمعروف‌ترین غذاهای فست فود است که اکثر کودکان و حتی والدین طرفدار پر و پا قرص آن هستند. با اینکه ناگت مرغ در سال 1950 اختراع شد، اما خیلی زود محبوبیت خود را بدست آورد و پای ثابت منوی رستوران‌ها در سراسر دنیا شد .دلیل این محبوبیت بافت گوشتی بدون استخوان با یک پوشش کریسپی و البته طبخ آسان و سریع ناگت مرغ است . تهیه ناگت مرغ در خانه بسیار ساده است و شما می‌توانید در منزل ناگت مرغ تازه و سالم تری تهیه کنید و به فست فودها و رستوران‌ها کمتر مراجعه کنید . ناگت مرغ از ترکیب سینه‌ی مرغ، ادویه و پنیر تهیه و سپس در تخم مرغ و آرد سوخاری غلطانده و سرخ می‌شود تا با پوشش کریسپی و سس کچاپ ترکیب فوق العاده‌ای بوجود آید. برای تهیه یک ناگت مرغ متفاوت همراه فودی مریم باشید .

مواد لازم برای تهیه ناگت مرغ

سینه مرغ خرد شده۲ عدد
پیاز رنده شده آب گرفته۱ عدد
پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
آرد سوخاری یا پودر پانکو۶ قاشق غذاخوری
آرد سفیدبه میزان لازم
سیر له شده۲ حبه
سس خردل۱ قاشق غذاخوری
سس کچاپ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

مرحله اول:

برای تهیه ناگت مرغ، سینه‌ی مرغ بدون استخوان و چربی را با چرخ گوشت یا خردکن غذاساز کاملا میکس کنید.

مرحله دوم:

۶ قاشق از آرد سوخاری یا پودر پانکو را به همراه سس خردل، سس کچاپ، پنیر پیتزا، پیاز رنده و آب گرفته شده، سیر رنده شده، نمک و فلفل به مرغ‌ها اضافه و همه‌ی مواد را با هم میکس کنید یا اگر سینه مرغ را چرخ کردید، با اضافه کردن این مواد و ورز با دست به نتیجه دلخواه برسید.

مرحله سوم:

وقتی مواد ناگت کاملا با هم مخلوط و یکدست شدند و به شکل یک خمیر درآمد، روی آن را با سلفون بپوشانید و برای حداقل نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا به اصطلاح استراحت کند و مرغ‌‌‌ها طعم‌دار شوند.

مرحله چهارم:

در این فاصله می‌توانید سیب زمینی‌های گریل را آماده کنید. سیب زمینی‌ها را به مربع های نه خیلی بزرگ برش بزنید.

می‌توانید پوست سیب زمینی‌ها را خوب بشویید و آن‌ها را با پوست خرد کنید. ۳ قاشق غذاخوری پنیر پارمزان و مقداری پودر سیر، نمک، فلفل سیاه، پودر پاپریکا، اورگانو و فلفل چیلی را با ۴ قاشق غذاخوری روغن مایع مخلوط و سیب زمینی‌ها را به آن آغشته کنید.

کف سینی فر را فویل بگذارید و سیب زمینی‌ها را طوری که پوست آن‌ها به سمت پایین باشد روی آن بچینید. اگر سیب‌زمینی‌ها را پوست گرفتید، سمت قرارگیری آن‌ها مهم نیست.

مرحله پنجم:

بعد از نیم ساعت خمیر ناگت‌ را از یخچال خارج کنید و آن‌ها را به فرم دلخواهتان شکل دهید و در ظرف بچینید. سپس آن‌ها را اول در آرد ساده، دوم در تخم مرغ زده شده با نمک و فلفل سیاه و سوم در آرد سوخاری یا پودر پانکو بغلطانید.

مرحله ششم:

روغن را ترجیحا در یک ظرف گود بریزید و اجازه دهید خوب داغ شود. سپس دو طرف ناگت‌ها را در روغن سرخ کنید برای سرو ناگت می‌توانید آن را با خیارشور و گوجه فرنگی تزیین کنید.

نوش جان

فوت آشپزباشی

  • برای نرم و آبدار شدن ناگت‌ها از ترکیب گوشت ران مرغ و سینه مرغ استفاده کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید