طرز تهیه سالاد سزار ساده و خوشمزه

سالاد سزار

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی گیاهیغذای اصلینان

سالاد سزار یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین سالادها در ایران می باشد. بواسطه نزدیک بودن طعم سالاد سزار با ذائقه ایرانی ها ، این روزها به خوبی جای خود را در منوی رستوران ها و حتی کافه ها باز کرده و طرفداران پرو پا قرص بسیاری دارد. سالاد سزار اولین بار سال ۱۹۲۴ توسط رستوران‌داری ایتالیایی به نام سزار کاردینی در مکزیک تهیه شد و دلیل نام گذاری سزار بر روی این سالاد نیز همین است . سالاد سزار بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله فیبر، سدیم، پتاسیم، کربوهیدرات پروتئین و انواع ویتامین را در خود گنجانده و می توان آن را بعنوان یک شام سبک و رژیمی تهیه کرد. طرز تهیه سالاد سزار و سس آن بسیار ساده است البته سس کلاسیک سزار، تخم مرغ خام دارد که با جایگزینی مایونز ضمن از بین بردن بوی زحم تخم مرغ خام ، به ذائقه ایرانی ها نزدیکتر شده و همچنین خطر انتقال باکتری های مضر را از بین می رود. شما هم می‌توانید طبق دستور سالاد سزار که برای شما آماده کرده‌ایم آن را در خانه تهیه کنید. همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد سزار

سس مایونز3 قاشق غذاخوری
سیر له شده1 حبه
مغز کاهو2 عدد
سرکه بالزامیک1 قاشق غذاخوری
سس خردل1 قاشق غذاخوری
پنیر پارمزان3 قاشق غذاخوری
نان تست2 عدد
سیر خرد شده2 حبه
لیمو ترش1 عدد
نمک و فلفلبه میزان لازم
سینه مرغ بدون استخوان1 عدد
سیر خرد شده 2 حبه
روغن زیتون1/3 لیوان

نکته:برای تهیه سالاد سزار حتما از کاهو رسمی استفاده نمایید.

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه سالاد سزار

ابتدا با نان تست شروع می‌کنیم. نان‌ها را روی تخت برش قرار دهید و دور تادورشان را برش بزنید و مانند تصویر به ۹ قسمت مساوی تقسیم کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه سالاد سزار

درون یک کاسه نصف روغن زیتون و ۱ حبه سیر له شده را با نان‌های تست مخلوط کنید تا نان‌ها به روغن و سیر آغشته شوند.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه سالاد سزار

سپس نان‌ها در سینی فر بچینید و درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه سالاد سزار

در مدتی که نان‌ها برشته شوند، سینه مرغ بدون استخوان را با استفاده از نمک، فلفل، آب نصف لیمو ترش و ۲ حبه سیر خرد شده مزه‌دار کنید. سپس روی آن را بپوشانید و برای یک ساعت در یخچال قرار دهید تا مرغ خوب مزه‌دار شود.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه سالاد سزار

به سراغ کاهو‌ها بروید و آن‌ها را خرد کنید. دقت کنید که کاهوها ریز خرد نشوند چون کاهوی سالاد سزار باید درشت و یک اندازه باشد.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه سالاد سزار

با استفاده از مایونز، سس خردل، سرکه بالزامیک، پنیر پارمزان، سیر له شده، آب نصف لیمو ترش، فلفل سیاه و باقی روغن زیتون سس سالاد سزار را تهیه کنید. اگر سس سالاد شما خیلی غلیظ شد می‌توانید به آن کمی آب اضافه کنید تا رقیق شود.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه سالاد سزار

مرغ مزه‌دار شده را از یخچال بیرون بیاورید و با کمی روغن داخل تابه با حرارت بالا سرخ کنید. اگر مرغ را با حرارت پایین سرخ کنید، آب میان بافتی مرغ خارج می‌شود و باعث می‌شود مرغ بافت سفتی داشته باشد.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه سالاد سزار

کاهوها را با مقداری از سس مخلوط کنید و درون ظرف سرو بریزید و مرغ برش زده را کنار آن قرار دهید. روی کاهو‌ها را با تکه‌های نان تست برشته و کمی پودر پنیر پارمزان تزیین کنید. می‌توانید باقی سس سزار را درون یک ظرف کوچک در کنار بشقاب سالاد سرو کنید. نوش جان

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه سالاد سزار

فوت آشپزباشی

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید