keyk sharbati

کیک شربتی

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی کیکدسر

کیک شربتی یا کیک باقلوایی یکی از کیک‌های خوشمزه است که شاید بعضی‌ها آن را نشناسند. کیک شربتی بافت اسفنجی و لطیفی دارد که پس از جذب شربت بسیار لذیذ می‌شود. دستور پخت ساده و همچنین عطر و طعم فوق‌العاده این کیک باعث محبوبیت بالای آن شده است. ترکیب این کیک و چای می‌تواند یک عصرانه جذاب باشد. این کیک بواسطعه قند نسبتاً بالا می‌تواند میان‌وعده کودکان در مدرسه نیز باشد. اگر به کیک‌های لطیف و معطر علاقه دارید حتما مجذوب عطر وطعم کیک شربتی نیز خواهید شد. برای دستور پخت کیک شربتی همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک شربتی

ماست شیرین1 پیمانه
روغن مایع1 پیمانه
تخم مرغ4 عدد (هم‌دمای محیط)
آرد2 پیمانه
بکینگ‌پودر1 قاشق غذاخوری (سرخالی)
آب1 پیمانه
وانیل و پودر هلهر کدام 1 قاشق چای‌خوری
شکر2 پیمانه
گلاب1/4 پیمانه
زعفران غلیظ دم‌کردهبه میزان لازم

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه کیک شربتی

با استفاده از یک همزن برقی یا دستی، تخم مرغ‌ها را همراه یک لیوان شکر، پودر هل، وانیل و کمی زعفران هم بزنید. هم زدن را آنقدر ادامه دهید تا ترکیب کرم‌رنگ و کش‌دار شود.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه کیک شربتی

وقتی که ترکیب کرمی و کش‌دار شد، ماست و روغن را به آن اضافه کنید و باز هم بزنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه کیک شربتی

در این مرحله آرد را همراه بکینگ پودر الک و در چند مرحله به مواد اضافه کنید. از اینجا به بعد مواد را با استفاده از لیسک به صورت دورانی هم بزنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه کیک شربتی

برای این کیک نیاز به یک قالب با ابعاد ۲۰ در ۳۰ سانتی‌متر دارید. کف قالب را با استفاده از روغن جامد چرب و سپس آردپاشی کنید. پس از آردپاشی، قالب را برگردانید تا آرد اضافه از قالب بیرون بریزد.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه کیک شربتی

بسیار مهم است که فر را از ۱۵ دقیقه قبل روشن کنید تا کاملا گرم شود. مایه کیک را داخل قالب بریزید و در فر قرار دهید. در صورتی که از فر گازی استفاده می‌کنید، دما را روی ۱۸۰ درجه و در صورتی که فر برقی دارید، دما را روی ۱۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه کیک شربتی

برای آماده کردن شربتی که باید روی کیک بریزید، یک لیوان باقی‌مانده از شکر را با آب، زعفران و گلاب مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه کیک شربتی

وقتی شکر کاملا حل شد و شربت شروع به جوشیدن کرد، شعله‌ی گاز را خاموش کنید و شربت را کنار بگذارید تا کاملا خنک شود.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه کیک شربتی

پس از خارج کردن کیک از فر حداقل ۳ ساعت به آن زمان دهید تا استراحت کند. وقتی کیک شما کاملا خنک شد، آن را با یک چاقوی تیز به دلخواه برش بزنید و روی سطح آن را با استفاده از یک خلال دندان سوراخ سوراخ کنید. شربت را به آرامی روی سطح کیک بریزید. کیک را حداقل ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا شربت کاملا به خورد آن برود.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه کیک شربتی

فوت آشپزباشی

  • هنگام اضافه کردن شربت، کیک و شربت باید کاملا خنک شده باشند.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید