french-toast

فرنچ تست مغزدار

  • زمان آماده سازی ۱۵ دقیقه
  • مناسب برای ۳ نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی اسنکصبحانه

فرنچ تست یا تست فرانسوی از قدیمی ترین نان‌های شناخته شده و بسیار پرطرفدار برای صبحانه است . فرنچ تست یک صبحانه‌ی خوشمزه است که در سراسر دنیا با سبک‌های متنوعی تهیه می‌شود . فرنچ تست را می‌توان آن با هر نوع نان تست یا باگت تهیه کرد. طرز تهیه فرنچ تست ساده است و با چند تکه نان، تخم مرغ و شیر می‌توانید یک فرنچ تست خوشمزه در خانه درست کنید، تا نیازی به کافه رفتن برای تهیه یک دسر خوشمزه نداشته باشید . پس از سرخ شدن تست‌ها می‌توانید آن را با هر نوع میوه یا خوراکی‌های شیرین‌ مانند مربا، انواع شیره، سس شکلات و یا عسل سرو کنید . ما دو دستور پخت متفاوت برای فرنچ تست به شما آموزش می‌دهیم که جزو محبوب‌ترین انواع فرنچ تست هستند . همراه فودی مریم باشید .

مواد لازم برای تهیه فرنچ تست

موز۲ تا ۳ عدد
تخم مرغ۳ عدد
سیب۱ عدد بزرگ
شیر۱ پیمانه
کره۵۰ گرم
وانیلنصف قاشق چای‌خوری
دارچین۱ قاشق غذاخوری
شکلات صبحانهبه میزان لازم
نان تست۱۰ عدد
شکر۳ قاشق غذاخوری

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه فرنچ تست

در ابتدا برای تهیه فرنچ تست یا تست فرانسوی، نان‌های تست بیات که بهترین انتخاب برای فرنچ تست هستند را روی تخته کار قرار داده و با پشت قاشق وسط آن را گود کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه فرنچ تست

در نوع اول گودی نان را با شکلات صبحانه یا نوتلا و موز حلقه‌شده پر کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه فرنچ تست

پوست یک سیب را بگیرید و آن‌ها را رنده کنید. در یک قابلمه‌ی کوچک سیب را با ۱۵ گرم کره و نصف قاشق چای‌خوری دارچین مخلوط کنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه با هم بپزند. می‌توانید در صورت تمایل علاوه بر دارچین، کمی شکر هم برای طعم بیشتر به سیب‌ها اضافه کنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه فرنچ تست

در نوع دوم فرنچ تست، بعد از گود کردن داخل نان‌ها، باید کمی از مخلوط سیب و دارچین در وسط آن‌ها قرار ‌دهید و یک نان تست دیگر را روی نان اول قرار دهید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه فرنچ تست

تخم مرغ‌ها را درون یک ظرف بشکنید و همراه وانیل با همزن دستی خوب هم بزنید تا یکدست شوند. این کار را با یک چنگال هم می‌توانید انجام دهید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه فرنچ تست

سپس شیر را همراه باقی‌مانده‌ی پودر دارچین و شکر به تخم مرغ‌ها اضافه کنید و باز هم بزنید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه فرنچ تست

تست‌هایی که آماده کرده بودید را درون مخلوط تخم مرغ و شیر فرو ببرید. آن‌ها را طوری در مایه بغلتانید که هر دو طرف آن‌ها به تخم مرغ آغشته شود، دقت کنید که اگر از نان تست بیات استفاده کردید، زمان غلطاندن نان چند ثانیه بیشتر باشد تا به اندازه کافی شیر به داخل بافت آن نفوذ کند.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه فرنچ تست

یک تابه‌ی نچسب را روی حرارت ملایم قرار داده و دو طرف فرنچ تست‌ها را درون تابه در مقداری کره سرخ کنید تا خوب طلائی شوند. در نهایت می‌توانید فرنچ تست را با سس شکلات، عسل و موز تزئین و سرو کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه فرنچ تست

فوت آشپزباشی

  • مدت زمانی که نان‌ها را در مایه قرار میدهید خیلی کم یا زیاد نباشد؛ چون اگر کم باشد، مغز نان خشک و در صورت زیاد بودن زمان خیس خوردن، وسط فرنچ تست خمیر میشود.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید