cinnamonroll

رول دارچینی

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی دسرکوکیکیک

برای شروع یک روز پر انرژی، انتخاب صبحانه مناسب بسیار حائز اهمیت است. رول دارچینی یک نان یا شیرینی مغذی است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارچین ارزش غذایی آن را بالا می‌برد و تاثیر زیادی بر شروع یک روز پرانرژی دارد. چه بهتر که یک نان با ارزش غذایی بالا را در خانه خود تهیه کنید. رول دارچینی برای صبحانه درکنار تخم مرغ و یا کره و همچنین برای یک عصرانه دلچسب با چای، قهوه یا شیر انتخاب بسیار جذابی است. برای دستور پخت این شیرینی جذاب و مغذی همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه رول دارچینی

مایه خمیردو و نیم قاشق چای‌خوری
آرد نان لواش یا فانتزی5 پیمانه
شیر ولرم2 پیمانه
شکر قهوه‌ای2 قاشق غذاخوری
شکر سفید(برای مغز نان)2 قاشق غذاخوری
نمک1قاشق چای‌خوری
شکر(برای داخل نان)یک سوم پیمانه
کره100 گرم
دارچین3 قاشق چای‌خوری
روغن مایعیک سوم پیمانه

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه رول دارچینی

برای شروع مایه خمیر، روغن مایع و یک‌سوم پیمانه شکر سفید را با شیر ولرم مخلوط کنید تا جایی که مایه خمیر و شکر حل شوند. ۱۰ دقیقه این ترکیب را به حال خود بگذارید تا خمیر مایه فعال شود. تولید اندکی حرارت و ایجاد حباب‌های کوچک نشان می‌دهد که خمیر مایه فعال شده است.

وقتی خمیر مایه فعال شد نمک و آرد را کم کم اضافه و مخلوط کنید تا خمیر شکل بگیرد و منسجم شود. بسیار مهم است که آرد را یکجا اضافه نکنید؛ میزان جذب رطوبت آردها باهم متفاوت است و ممکن است به همه‌ی آرد احتیاج نداشته نباشید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه رول دارچینی

میز کار را آرد پاشی کنید و خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه روی آن ورز دهید، تا جایی که حالت کش‌دار و لطیف پیدا کند. اگر رطوبت خمیر زیاد بود و به دست شما می‌چسبید، با احتیاط و کم کم دوباره به آن آرد اضافه کنید.

خمیر ورز داده شده را داخل ظرفی که از قبل چرب کردید قرار دهید. روی ظرف را سلفون بکشید، یک دستمال تمیز بیندازید و در جای گرمی بگذارید. اجازه دهید خمیر برای مدت ۱ الی ۲ ساعت استراحت کند و حجم آن دوبرابر شود.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه رول دارچینی

برای آماده کردن مغز رول دارچینی، کره‌ای را که هم دمای محیط شده است با دارچین، ۲ قاشق غذاخوری شکر سفید و ۲ قاشق غذاخوری روغن قهوه‌ای مخلوط کنید. اگر شکر قهوه‌ای نداشتید می‌توانید به جای آن هم از شکر سفید استفاده کنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه رول دارچینی

بعد از این که خمیر استراحت کرد و حجم آن حدود ۲ برابر قبل شد، ۵ دقیقه‌ی دیگر آن را ورز دهید تا حباب‌های میان آن از بین برود و پف آن گرفته شود.

خمیر را به  ۲ چانه‌ی مساوی تقسیم کنید. چانه‌ی اول را مانند تصویر باز کنید، نیمی از ترکیب دارچین و شکر را روی آن بمالید و به حالت رول بپیچید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه رول دارچینی

بعد از رول کردن خمیر، آن را به کمک یک نخ با فاصله‌های ۳ سانتی‌متری برش بزنید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه رول دارچینی

چانه‌ی دیگر خمیر را مانند چانه‌ی اول روی میز کار پهن کنید، مایه‌ی دارچین و شکر را روی آن بمالید و رول کنید. حالا مانند تصویر سمت چپ یک برش عمودی روی آن بزنید و سپس مانند تصویر سمت راست آن را بپیچید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه رول دارچینی

کاغذ روغنی را با روغن جامد چرب کنید، کف ظرف پخت قرار دهید و شیرینی‌ها را روی آن بگذارید. روی ظرف را با سلفون بپوشانید و به آن ۳۰ دقیقه استراحت دهید تا نان‌ها کمی دیگر پف کند.

در این فاصله فر را روشن کنید تا کاملا گرم شود.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه رول دارچینی

بعد از این که زمان استراحت دوم هم تمام شد، یک تخم مرغ را با نصف پیمانه شیر مخلوط کنید و با قلمو به آرامی روی نان‌ها بمالید. سپس نان‌ها را در طبقه‌ی وسط فر با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتی‌گراد به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بپزید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه رول دارچینی

فوت آشپزباشی

  • هنگام پخت نان، فن فر را روشن کنید تا نان شما خشک نشود.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید