طرز تهیه چیزکیک شکلاتی

چیز کیک شکلاتی

  • زمان آماده سازی 60 دقیقه
  • مناسب برای 4 نفر
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی دسرکیک

چیز کیک یکی از قدیمی ترین دسرهای دنیاست. طعم خاص و بافت نرم و لطیف این تارت به محبوبیت آن کمک زیادی کرده‌است. ترکیب چیز ‌کیک، قهوه و شکلات یکی از بهترین و خوشمزه ترین دسرها برای طرفداران قهوه و شکلات است. اگر طرفدار طعم قهوه و شکلات هستید، چیز کیک شکلاتی می‌تواند بهترین دسر برای مهمانی‌ها و یا میان‌وعده شما باشد. چیز کیک شکلاتی از نوع چیز کیک‌های پختنی است و شما می‌توانید شب قبل از مهمانی آن را تهیه و در یخچال نگهداری کنید. همراه فودی مریم باشید تا دستور تهیه این دسر فوق‌العاده را با شما به اشتراک بگذارم.

مواد لازم برای آماده سازی چیز کیک شکلاتی

ماست همزده100 گرم
بیسکوییت اوریو یا بیسکوییت شکلاتی دلخواه220 گرم
شکلات تخته ای100 گرم
قهوه اسپرسو یا قهوه فوری غلیظ5 قاشق غذاخوری
خامه صبحانه100 گرم
پنیر خامه‌ای350 گرم
شیر عسلی380 گرم
نشاسته ذرت2 قاشق غذاخوری
پودر کاکائو1 قاشق غذاخوری
وانیلنصف قاشق چایخوری
کره100 گرم

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

بیسکوییت‌ها را با میکسر یا گوشتکوب کاملا پودر کنید. کره را روی بخار آب ذوب، به بیسکوییت اضافه و خوب با آن مخلوط کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

بیسکوییت‌ها را کف قالب کمربندی با قطر ۲۰ الی ۲۳ سانتی‌متر بریزید و با پشت قاشق به صورت یکدست فشرده و پخش کنید. قالب را برای مدت ۳۰ دقیقه داخل فریز قرار دهید.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

پنیر خامه‌ای و شیر عسلی را با همزن برقی در حدی که فقط مخلوط شوند هم بزنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

ماست و خامه را به مخلوط پنیر خامه‌ای و شیرعسلی اضافه کنید. سپس شکلات تخته‌ای را به روش بِن‌ماری (روی بخار آب) ذوب کنید. اجازه دهید شکلات ذوب شده از حرارت بیفتد، بعد آن را همراه با اسپرسو یا قهوه‌ی خنک شده و پودر کاکائوی الک شده، به مایه‌ی پنیری اضافه و مخلوط کنید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

زمانی که مایه‌ی پنیری حاضر شد، تخم مرغ‌ها را یکی یکی به همراه وانیل به آن اضافه کنید و با همزن برقی خوب هم بزنید. در آخر نشاسته‌ی ذرت را اضافه کنید و باز هم بزنید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

مایه‌ پنیری آماده شده را روی لایه‌ی بیسکوییت بریزید. بالای قالب باید به ارتفاع ۱ سانتی‌متر خالی بماند. مانند شکل دور قالب را با ۳ ورق فویل آلومینیوم کاملا بپوشانید و آن را در یک ظرف بزرگ‌تر که قابلیت قرار گرفتن در فر را داشته باشد قرار دهید.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

فر را از ۱۰ دقیقه قبل روشن کنید تا داغ شود. به ارتفاع ۳ سانتی‌متر در ظرف بزرگ‌تر آب جوش بریزید. چیز کیک را ۴۵ دقیقه با دمای ۱۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد در طبقه‌ی وسط فر قرار دهید. بعد از پایان زمان پخت، فر را خاموش کنید و اجازه دهید چیز کیک یک ساعت داخل فر خاموش بماند و از حرارت بیفتد.

بعد از یک ساعت چیز کیک را از فر دربیاورید، دورتادور آن را با استفاده از چاقو از قالب جدا کنید و در همان قالب به مدت یک شب در یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود.

ممکن است بعد از پخت وسط چیز کیک شما هنگام تکان خوردن بلرزد و حس کنید خوب نپخته است، اما نگران نباشید چیز کیک بعد از خنک شدن کاملا سفت می‌شود.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

وقتی چیز کیک را از یخچال خارج کردید، قالب را باز کنید، کیک را در ظرف سرو قرار دهید و با گاناش شکلاتی (ترکیب نصف پیمانه شیر داغ و ۵۰ گرم شکلات) تزیین کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

فوت آشپزباشی

  • در تهیه چیز کیک شکلاتی از شکلات با کیفیت استفاده کنید و بعد از پخت چیز کیک، آن را در یخچال استراحت دهید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید