pene

پاستا پنه آلفردو

پاستا پنه آلفردو و مرغ ترکیب فوق العاده‌ای است که مانند بسیاری از غذاهای ایتالیایی در سراسر دنیا بسیار محبوب است. اولین بار پنه با سس آلفردو را یک سرآشپز ایتالیایی به نام آلفردو در اواسط قرن ۲۰ در شهر رم تهیه کرد. یکی از مواد اصلی و مهم پنه آلفردو پنیر پارمِجانو یا پنیر پارمزان است که طعم و بافت خامه‌ای به این غذا می‌دهد. بعضی اوقات باید فکر کالری و چربی بیشتر را در ازای یک تجربه فوق العاده از سر خارج کنیم . مواقعی که ما به دنبال یک دستور غذای سریع و درعین حال خوشمزه برای شام یا ناهار هستیم که یکی از خوشمزه ترین و جذابترین گزینه‌ها می‌تواند پاستا باشد. پاستا پنه آلفردو یکی از این غذاهاست که می‌تواند هم یک شام یا نهار خوشمزه و سریع باشد، هم می‌تواند یک گزینه جذاب برای مهمان‌های سرزده باشد . فقط کافی است پاستاها را در آب جوش بپزیم و به سس اضافه کنیم به همین راحتی این غذای خوشمزه حاضر می‌شود. برای دستور پخت این غذای خوشمزه همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه پاستا پنه آلفردو

پاستا پنه۲۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
سیر۳ حبه بزرگ
قارچ ورقه شده۳۰۰ گرم
شیر۳۰۰ میلی لیتر
خامه۲۰۰ گرم
فیله مرغ خرد شده۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم
کره۵۰ گرم
پنیر پامزان۱۰۰ گرم

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه پنه آلفردو

برای تهیه پاستا آلفردو، ابتدا قارچ ها را می‌شوییم و سپس روی تخته آشپزخانه به صورت ورقه‌ای خرد می‌کنیم. حال درون تابه کره می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم کره ذوب شود، سپس قارچ‌‌های خرد شده را درون تابه می‌ریزیم و با حرارت بالا تفت می‌دهیم تا آب قارچ کاملا کشیده و سرخ شود. بعد از اینکه قارچ‌ها تفت داده شد، آن را درون ظرفی می‌ریزیم و‌ کنار می‌گذاریم.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه پنه آلفردو

سپس سینه‌ی مرغ را شسته و با کمک یک چاقو، مرغ‌ها را به اندازه دو بند انگشت خرد می‌کنیم. حال درون تابه را‌ کره ریخته و مر‌غ‌ها را با حرارت بالا تفت می‌دهیم تا کاملا طلایی شود. بعد از سرخ شدن مرغ‌ها، آن را از تابه خارج می‌کنیم و کنار می‌گذاریم.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه پنه آلفردو

در همان تابه که مرغ‌ها را تفت دادیم، کمی کره اضافه‌ می‌کنیم. سیرهایی که از قبل له کردیم را اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم تا عطر سیر بلند شود. توجه‌ کنید سیر نباید زیاد سرخ شود، همین که عطر سیر بلند شود، کافیست.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه پنه آلفردو

در این مرحله، مخلوط شیر و خامه را به سیر اضافه ‌می‌کنیم و با حرارت ملایم اجازه می‌دهیم مواد ما بجوشد و کمی غلیظ شود.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه پنه آلفردو

بعد از جوشیدن مواد، وقت آن است که پنیر پارمزان و ادویه‌ها که شامل نمک و فلفل سیاه است را به مواد اضافه کنیم و مجددا به مدت ۱۰ دقیقه اجازه دهیم بجوشد.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه پنه آلفردو

بعد از جوشیدن سس، فیله‌های مرغ و قارچ‌هایی که از قبل سرخ کردیم را به مواد اضافه می‌کنیم و خوب مخلوط می‌کنیم تا تمامی مواد با هم مخلوط و یکدست شود و سس آلفردوی ما آماده شود.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه پنه آلفردو

داخل قابلمه مناسبی را از آب پر کرده روی حرارت قرار می‌دهیم زمانی که به جوش آمد، پاستا را داخل آب در حال جوش می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم به مدت 8 الی 10 دقیقه بجوشد. پاستا را با چاقو برش داده اگر مغز آن سفید نبود و نرم شده بود، آبکش می‌کنیم.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه پنه آلفردو

حال پاستا‌های آبکش شده را داخل سس آلفردو ریخته و مخلوط می‌کنیم و در ظرف مناسبی ریخته و باقی مانده پنیر و جعفری ساطوری شده را روی آن ریخته و سرو می‌کنیم.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه پنه آلفردو

فوت آشپزباشی

  • دقت کنید میزان پاستا و سس متناسب باشد تا پاستا سفت نشود.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

1 دیدگاه برای “پاستا پنه آلفردو”

میتراsays:

عاشقتم مریمی ❤️

دیدگاه‌تان را بنویسید