طرز تهیه بیسکو کیک

کیک سابله یا بیسکوکیک

  • زمان آماده سازی 5 ساعت
  • مناسب برای 3
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی کیکدسر

بیسکو کیک یا کیک سابله یکی از دسرهای جدید و بخاطر ظاهر وطعم جذابش ، نزد شیرینی پزها بسیار محبوب کرده است. در شما می توانید بیسکو کیک را در مناسبت ها با سایز و شکل های متفاوت مثل حروف الفبا ، اعداد و… تهیه کنید. طرز تهیه بیسکو کیک ساده است بعد از آماده شدن دسر باید آن را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند و طعم بهتری بگیرد. تزئینات بیسکو کیک خیلی متنوع است و تقریبا با هر چیزی که دوست داشته باشید می‌توانید آن را تزئین کنید. محبوب‌ترین تزئینات برای کیک سابله  ترکیب میوه‌های تازه ، گل های شکری و شکلات است . برای دستور تهیه یک بیسکو کیک خوشمزه همراه فودی مریم باشید .

مواد لازم برای تهیه بیسکو کیک

آرد سفید قنادی۲ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
پودر قند سه‌چهارم پیمانه
کره ۱۵۰ گرم
خامه قنادی۱ کیلو
بیکینگ پودر۱ قاشق چای‌خوری
وانیلیک دوم قاشق چای‌خوری
المان‌های تزیینیبه مقدار لازم

طرز تهیه بیسکو کیک

مرحله اول

طرز تهیه بیسکوکیک

کره‌ی هم‌دمای محيط را در کاسه همزن ریخته و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه با دور تند هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله دوم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله دوم

پس از ۲ دقیقه، پودر قند را هم به کره اضافه کنید و ۵ دقیقه‌ی دیگر با دور تند هم بزنید تا رنگ آن کرمی و بافتش سبک شود.

مرحله سوم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله سوم

تخم مرغ  هم دمای محيط را به همراه وانیل به مواد اضافه کنید و دوباره با دور تند همزن به مدت ۲ دقیقه هم بزنید تا کاملا یکدست شود.

مرحله چهارم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله چهارم

آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و در سه مرحله به مواد اضافه کنید. دقت کنید که در مرحله‌ی اول و دوم از همزن استفاده کنید و در مرحله سوم. قبل از اضافه کردن آرد، مواد را به ظرف دیگری منتقل و مابقی آرد را اضافه کنید.

مواد را با استفاده از کاردک مخلوط کنید تا خمیر یکدست شود.

خمیر این بیسکوکیک را نباید به هیچ عنوان با دست ورز داد، چرا که کره‌ی موجود در خمیر با حرارت دست ذوب و باعث سفت شدن خمیر می‌شود.

مرحله پنجم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله پنجم

خمير را در یک کیسه‌ی پلاستیکی بریزید. کیسه را ببندید و آن را در بخچال قرار دهید تا به مدت ۳۰ دقیقه استراحت کند و خنک شود. سپس خامه‌ی قنادی را از فریز خارج کنید تا به مدت ۲ ساعت در دما محیط قرار عاده تا مثل بستنی ذوب شده، شل شود .

در این فاصله به سراغ کاغذهای روغنی بروید و آن‌ها را به شکل دلخواه برش بزنید.

مرحله ششم

طرز تهیه بیسکو کیک - مرحله ششم

بعد از ۳۰ دقیقه خمیر را از یخچال خارج و آن را به ۴ قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را مانند تصویر بین ۲ کاغذ روغنی قرار بدهید و آن را با وردنه پهن کنید. سپس کاغذ را برداشته و عدد یا شکل مورد نظر خودتان را که از قبل با کاغذ روغنی درآورده‌اید روی خمیر قرار دهید و با رولت یا چاقو دور تا دور آن را برش بزنید.

قسمت‌های اضافی خمیرو کاغذ روغنی روی آن را بردارید و بیسکوییت‌ها را با همان کاغذ روغنی‌ که روی آن پهن کردید، درون فر از قبل درم شده، بگذارید. دمای فر را روی ۱۳۰ درجه تنظیم کنید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به آن زمان دهید تا دور بیسکوییت طلائی شود و خوب بپزد.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه بیسکو کیک

در این فرصت خامه‌ی قنادی را که از فریزر بیرون گذاشته بودید، درون کاسه همزن ریخته و با دور تند همزن بزنید تا  فرم بگیرد و رد همزن روی آن از بین نرود.

مرحله هشتم

طرز تهیه بیسکو کیک - مرحله هشتم

بیسکوییت‌ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند. سپس خامه را به قیف منتقل کرده و پس از خنک شدن بیسکوییت‌ها، مانند تصویر با استفاده از ماسوره ساده یا فرم دار روی آن‌ها پایپ کنید. بعد از این مرحله، بیسکوییت‌ها را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید و سپس لایه‌ی بعدی بیسکوییت را روی آن‌ها قرار دهید. لایه‌ی آخر را دوباره خامه بزنید و با میوه‌های فصل، شکلات، پاستیل و المان‌های دیگر تزیین کنید.

نوش جان

دستور پخت بیسکوکیک - نهایی

فوت آشپزباشی

  • خمیر این بیسکوکیک باید در همه مراحل کار خنک باشد . پس در هر محله ای حس کردید که گرم و نرم شده، ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید .

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید