طرز تهیه بیسکو کیک

بیسکو کیک

  • زمان آماده سازی 5 ساعت
  • مناسب برای 3
  • تاریخ انتشار
  • دسته بندی کیکدسر

بیسکو کیک یا کیک سابله یکی از دسرهای جدید  و بخاطر ظاهر وطعم جذابش ، نزد شیرینی پزها بسیار محبوب است. در شما می توانید بیسکو کیک را در مناسبت ها با سایز و شکل های متفاوت مثل حروف الفبا ، اعداد و… تهیه کنید. طرز تهیه بیسکو کیک ساده است بعد از آماده شدن دسر باید آن را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند و طعم بهتری بگیرد. تزئینات بیسکو کیک خیلی متنوع است و تقریبا با هر چیزی که دوست داشته باشید می‌توانید آن را تزئین کنید. محبوب‌ترین تزئینات برای کیک سابله  ترکیب میوه‌های تازه ، گل های شکری و شکلات است . برای دستور تهیه یک بیسکو کیک خوشمزه همراه فودی مریم باشید .

مواد لازم برای تهیه بیسکو کیک

طرز تهیه بیسکو کیک

مرحله اول

طرز تهیه بیسکوکیک

 

پس از ۲ دقیقه، پودر قند را هم به کره اضافه کنید و ۲ دقیقه‌ی دیگر با دور تند هم بزنید تا رنگ آن کرم رنگ شود.

مرحله دوم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله دوم

پس از ۲ دقیقه، پودر قند را هم به کره اضافه کنید و ۲ دقیقه‌ی دیگر با دور تند هم بزنید تا رنگ آن کرم رنگ شود.

مرحله سوم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله سوم

تخم مرغ را که از قبل از یخچال خارج کردید و هم‌دمای محیط شده است، به همراه وانیل به مواد اضافه کنید و دوباره با دور تند همزن به مدت ۲ دقیقه هم بزنید.

مرحله چهارم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله چهارم

آرد و بکینگ پودر را در سه مرحله به مواد اضافه کنید. دقت کنید که در مرحله‌ی اول و دوم بعد از هر بار که آرد را اضافه کردید مواد را با همزن بزنید. قبل از اضافه کردن قسمت سوم آرد، مواد را به ظرف دیگری منتقل و بعد مابقی آرد را اضافه کنید. بعد از اضافه کردن قسمت سوم آرد مواد را با استفاده از کاردک هم بزنید تا خمیر یکدست شود.

خمیر این کیک را نباید به هیچ عنوان با دست ورز داد، چرا که کره‌ی موجود در خمیر با حرارت دست ذوب و باعث سفت شدن خمیر می‌شود.

مرحله پنجم

طرز تهیه بیسکوکیک - مرحله پنجم

وقتی خمیر را خوب هم زدید آن را در یک کیسه‌ی پلاستیکی بریزید. کیسه را ببندید و آن را در بخچال قرار دهید تا به مدت ۳۰ دقیقه استراحت کند و خنک شود. سپس خامه‌ی قنادی را از فریز خارج کنید تا یخ آن آب و مثل خمیر شود.

در این فاصله به سراغ کاغذهای روغنی بروید و آن‌ها را به شکل دلخواه برش بزنید. دقت کنید که باید از هر شکل ۲ سری تهیه کنید، چون این بیسکوکیک چند لایه است و از هر شکل بیسکوییت ۲ تا احتیاج دارید تا بتوانید آن‌ها را روی هم قرار دهید.

مرحله ششم

طرز تهیه بیسکو کیک - مرحله ششم

بعد از ۳۰ دقیقه خمیر را از یخچال خارج و آن را به ۴ قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را مانند تصویر بین ۲ کاغذ روغنی قرار بدهید و آن را با وردنه پهن کنید. سپس کاغذر را برداشته و عدد یا شکل مورد نظر خودتان را که از قبل با کاغذ روغنی درآورده‌اید روی خمیر قرار دهید و با رولت یا چاقو دور تا دور آن را برش بزنید.

قسمت‌های اضافی خمیر را بردارید و بیسکوییت‌ها را با همان کاغذ روغنی‌ که روی آن قرار داده‌اید درون فر بگذارید. دمای فر را روی ۱۳۰ درجه تنظیم کنید و ۲۵ دقیقه به آن زمان دهید تا دور بیسکوییت طلائی شود و خوب بپزد.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه بیسکو کیک

در این فرصت خامه‌ی قنادی را که از فریزر بیرون گذاشته بودید، درون یک ظرف ریخته و با دور تند همزن بزنید تا کمی پف کند و فرم بگیرد.

مرحله هشتم

طرز تهیه بیسکو کیک - مرحله هشتم

بیسکوییت‌ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند. سپس خامه را به قیف منتقل کرده و پس از خنک شدن بیسکوییت‌ها، مانند تصویر با استفاده از ماسوره روی آن‌ها را یک لایه خامه بزنید. بعد از این، بیسکوییت‌ها را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید و سپس لایه‌ی بعدی بیسکوییت را روی آن‌ها قرار دهید. لایه‌ی آخر را دوباره خامه بزنید و با میوه‌های فصل، شکلات، پاستیل و المان‌های دیگر تزیین کنید.

نوش جان

دستور پخت بیسکوکیک - نهایی

فوت آشپزباشی

  • خمیر این بیسکوکیک باید در همه مراحل کار خنک باشد. پس هرجا حس کردین که گرم و نرم شد ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید