kashkebademjoon

کشک بادمجان

کشک بادمجان یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که به روش‌های گوناگونی پخته می‌شود. بادمجان در این غذا می‌تواند بصورت سرخ کرده یا کبابی باشد و ترکیب آن با کشک مکمل خوبی ایجاد می‌کند. موادی مانند سیر، نعنا و گردو تا حدی طبع سرد کشک را خنثی می‌کنند. کشک بادمجان در اکثر ایران غذای محبوبی است که بعنوان غذا یا پیش غذا در مجالس نیز سرو می‌شود. در میان انواع دستور پخت ما برای شما دستوری را در نظر گرفتیم که بتوانید تجربه‌ای متفاوت از این غذای خوشمزه داشته باشید. همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه کشک بادمجان

نعنا خشک2 قاشق غذاخوری
سیر له شده5 حبه
گردو ریز خرد شده3 قاشق غذاخوری
پیاز خلالی2 عدد بزرگ
کشک(ترجیحا محلی)3 قاشق غذاخوری سرپر
بادمجان2/5 کیلو
زردچوبه، فلفل سیاه، نمکبه میزان لازم

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه کشک بادمجان

بادمجان‌ها را پوست بگیرید، هر کدام را از وسط به صورت طولی نصف کنید، در یک آبکش بچینید و روی آن‌ها نمک بپاشید. یک ساعت به بادمجان‌ها زمان بدهید تا تلخی آن‌ها گرفته شود؛ باید آب تیره‌رنگی از بادمجان‌ها خارج شود. بعد از یک ساعت بادمجان‌ها را با آب گرم بشویید، با یک دستمال تمیز رطوبت آن‌ها را بگیرید و سپس سرخ کنید.

بعد از سرخ شدن، بادمجان‌ها را از تابه خارج کنید و روی دستمال کاغذی ضخیم یا حوله‌ی کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها خارج شود. پیازها را در همان تابه با کمی روغن تفت دهید تا جایی که رنگ آن‌ها کاملا طلایی شود.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه کشک بادمجان

بعد از این که پیازها طلایی شدند، سیر، زردچوبه، فلفل سیاه، نمک و نعنا خشک را به آن اضافه کنید و با حرارت ملایم تفت دهید. از آنجا که نعنا به سرعت می‌سوزد، دقت کنید که حرارت باید خیلی کم باشد.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه کشک بادمجان

بادمجان‌های سرخ شده را مجددا به تابه اضافه کنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه کشک بادمجان

بادمجان‌ها را با دیگر مواد مخلوط کنید، سپس نصف پیمانه آب به تابه بیفزایید و اجازه دهید با در بسته کاملا بپزند. بعد از این که بادمجان‌ها کاملا پختند، با استفاده از پشت قاشق آن‌ها را له کنید. اگر تمایل دارید که بادمجان‌ها کاملا له شوند و بافت کشک بادمجان شما یکدست شود، می‌توانید این کار را با گوشت‌کوب انجام دهید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه کشک بادمجان

پس از له کردن بادمجان‌ها، گردوی خرد شده و کشک را به آن‌ها اضافه کنید. میزان کشک به غلظت و طعم کشک و همچنین سلیقه‌ی شما بستگی دارد. بعد از اضافه کردن کشک، نمک غذا را بچشید و در صورت لزوم کمی نمک به آن اضافه کنید.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه کشک بادمجان

در آخر کشک بادمجان را در ظرف سرو ریخته و روی آن را با کشک، پیاز داغ و نعنا داغ تزیین کنید.

نوش جان

مرحله هفتم از طرز تهیه کشک بادمجان

فوت آشپزباشی

  • قبل از اضافه کردن کشک، در تابه را بگذارید و پخت بادمجان هارا کامل کنید.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید