pene

پنه آلفردو

پنه مرغ با سس آلفردو ترکیب فوق العاده‌ای است که مانند بسیاری از غذاهای ایتالیایی در سراسر دنیا بسیار محبوب است. اولین بار پنه با سس آلفردو را یک سرآشپز ایتالیایی به نام آلفردو در اواسط قرن ۲۰ در شهر رم تهیه کرد. یکی از مواد اصلی و مهم پنه آلفردو پنیر پارمِجانو یا پنیر پارمزان است که طعم و بافت خامه‌ای به این غذا می‌دهد. بعضی اوقات باید فکر کالری و چربی بیشتر را در ازای یک تجربه فوق العاده از سر خارج کنیم . مواقعی که ما به دنبال یک دستور غذای سریع و درعین حال خوشمزه برای شام یا ناهار هستیم که یکی از خوشمزه ترین و جذابترین گزینه‌ها می‌تواند پاستا باشد. پاستا پنه آلفردو یکی از این غذاهاست که می‌تواند هم یک شام یا نهار خوشمزه و سریع باشد، هم می‌تواند یک گزینه جذاب برای مهمان‌های سرزده باشد . فقط کافی است پاستاها را در آب جوش بپزیم و به سس اضافه کنیم به همین راحتی این غذای خوشمزه حاضر می‌شود. برای دستور پخت این غذای خوشمزه همراه فودی مریم باشید.

مواد لازم برای تهیه پنه آلفردو

پاستا پنه200 گرم
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
سیر3 حبه بزرگ
قارچ ورقه شده300 گرم
شیر300 میلی لیتر
خامه200 گرم
فیله مرغ خرد شده200 تا 300 گرم
کره50 گرم
پنیرپارمزان

مرحله اول

مرحله اول از طرز تهیه پنه آلفردو

در یک تابه‌ی بزرگ، قارچ‌های خرد شده را با استفاده از نیمی از کره و یک قاشق روغن تفت دهید تا کمی طلائی شوند. دقت کنید که قارچ را همیشه با حرارت بالا تفت دهید و هم بزنید؛ قارچ آب درون‌بافتی زیادی دارد و حرارت بالا از آب انداختن آن جلوگیری می‌کند.

مرحله دوم

مرحله دوم از طرز تهیه پنه آلفردو

قارچ‌ها را پس از رنگ گرفتن از تابه خارج کنید. فیله‌ی مرغ خرد شده را با مابقی کره به تابه اضافه کنید و با حرارت بالا تفت دهید. تفت دادن مرغ با حرارت بالا از آب انداختن مرغ جلوگیری می‌کند و اجازه می‌دهد که مرغ آب‌دار و نرم باقی بماند.

مرحله سوم

مرحله سوم از طرز تهیه پنه آلفردو

مرغ‌ها ار از تابه خارج کنید و سیر له شده یا رنده شده را برای مدت کوتاهی در روغن باقی مانده در تابه تفت دهید تا عطر سیر بلند شود و کمی تغییر رنگ دهد.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از طرز تهیه پنه آلفردو

در این لحظه خامه را در شیر حل و به سیرهای تفت داده شده اضافه کنید. حرارت شعله را کم و صبر کنید تا ترکیب شیر و خامه شروع به جوشیدن کند.

مرحله پنجم

مرحله پنجم از طرز تهیه پنه آلفردو

بعد از این که مخلوط شیر، خامه و سیر چند قُل جوشید، به آرامی پنیر پارمزان را به همراه نمک و فلفل سیاه را به ترکیب اضافه کنید و اجازه دهید تا به آرامی شروع به جوشیدن کند.

مرحله ششم

مرحله ششم از طرز تهیه پنه آلفردو

وقتی سس شما شروع به جوشیدن کرد، فیله‌های مرغ و قارچ تفت داده شده را به آن اضافه کنید تا سس آلفردو حاضر شود.

مرحله هفتم

مرحله هفتم از طرز تهیه پنه آلفردو

در این حین به سراغ پاستاها بروید. در یک قابلمه آب را به همراه کمی نمک و روغن جوش بیاورید و سپس پاستای پنه را به آن اضافه کنید و طبق زمان نوشته شده روی بسته‌بندی (یا حداقل برای ۷ دقیقه) بپزید. دقت کنید که زمان در این مرحله بسیار مهم است. پس از این که پاستاها نرم شدند آن‌ها را از آب خارج و آبکش کنید. می‌توانید کمی آب خنک روی آن‌ها بریزید و آن‌ها را تکان دهید تا آب اضافی از آب‌کش خارج شود.

مرحله هشتم

مرحله هشتم از طرز تهیه پنه آلفردو

در نهایت پاستاها را به سس آلفردو اضافه کنید و هم بزنید تا سس به خورد پاستاها برود. می‌توانید پنه آلفردو را با کمی جعفری تازه و گوجه فرنگی گیلاسی سرو کنید.

نوش جان

مرحله نهم از طرز تهیه پنه آلفردو

فوت آشپزباشی

  • دقت کنید میزان پاستا و سس متناسب باشد تا پاستا سفت نشود.

مریم ابراهیمی مریم ابراهیمی

دیدگاه‌تان را بنویسید